Reklama [góra]

Tegoroczne Dni Cedyni przy muzyce Lanberry oraz z kabaretem Elita [video]


Zespół Lanberry oraz kabaret Elita to dwie główne gwiazdy święta miasta w Cedyni. Wydarzenie odbędzie się 24 i 25 czerwca w amfiteatrze oraz pod Górą Czcibora. 

Nieodłącznym elementem święta w Cedyni są średniowieczne pokazy walk i rzemiosła. Wojów nie zabraknie również w tym roku.
Kabaret Elita pochodzi z Wrocławia i został założony w 1969 roku przez studentów Wydziałów Elektrycznego i Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, Jana Kaczmarka, Tadeusza Drozdę i Jerzego Skoczylasa oraz (niestudenta) późniejszego piosenkarza Romana Gerczaka.W obecnej chwili grupa gra na scenach polskich oraz zagranicznych. Bierze również udział w programach telewizyjnych oraz kontynuuje działalność radiową.

Zespół Lanberry znany jest z przeboju "Gdy już zapomnisz o mnie w piątek ...", który w serwisie YouTube nabił ok 6,5 mln wyświetleń. Jeżeli nie słyszałeś pseudonimu artystycznego to na pewno słyszałeś ten utwór. Lanberry to tak naprawdę Małgorzata Uściłowska. Artystka tworzyła głównie covery, kolejnym punktem w jej życiu był debiutancki singiel "Podpalimy Świat".

W naszych wcześniejszych publikacjach informowaliśmy o atrakcjach podczas Dni Mieszkowic i Jarmarku Moryńskiego

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.