Reklama [góra]

Uczniowie z chojeńskiego gimnazjum bardzo blisko dużego sukcesu w Pyrzycach


Uczniowie chojeńskiego gimnazjum w czwartek (tj 16 marca) wzięli udział w ćwierćfinałach wojewódzkich w piłkę siatkową. Turniej odbył się na hali w Pyrzycach, a oprócz chojeńskiej drużyny wystąpiły takie drużyny jak - SOS Pyrzyce, gimnazjum w Myśliborzu, reprezentacja Szczecina oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Polic. 

Wcześniej zawodnicy z Chojny musieli przejść 2 etapy. W lutym zespół z Chojny nie miał sobie równych w zawodach powiatowych, wygrywając gładko wszystkie swoje mecze. Natomiast ćwierćfinały wojewódzkie to już zupełnie inny poziom, drużyny najlepsze w swoich powiatach. Pierwszy mecz w Pyrzycach chojnianie rozegrali z gimnazjum w Myśliborzu. 

Pokonali ich szybko i bez większych problemów 2-0. Błyszczał nasz kapitan - Maciej Mróz, który dzięki swojej świetnej grze został zauważony przez trenerów SMS Police. W kolejnym meczu o 1 miejsce w grupie walczyli z reprezentacją Szczecina, z której większość zawodników trenuje na co dzień w Espadonie Szczecin. W pierwszym secie ku zdziwieniu trenera szczecinian lepsze okazało się nasze gimnazjum. 

W drugim nieznacznie zwyciężyli przeciwnicy. Tie-break zapowiadał się niezwykle ciekawie.Przez chwilę zapachniało dużą niespodzianką, kiedy to zespół z Chojny miał piłkę meczową, prowadząc 14:13. Niestety jednak nie udało się utrzymać tej przewagi i ostatecznie po zaciętej walce do ostatniego punktu ulegliśmy przeciwnikowi 14:16, a w całym meczu 1:2. Ostatni mecz rozegraliśmy z reprezentacją SMS'u Police. Niestety ulegliśmy 2-0, lecz trzeba dodać, że nasz przeciwnik był najlepszy w tym turnieju. 

Mimo 4 miejsca można tutaj mówić o bardzo dużym sukcesie drużyny. Przypomnijmy, że gimnazjum z Chojny na tych zawodach reprezentowało cały powiat gryfiński. Skład zespołu: Oskar Juzyszyn, Maciej Mróz, Adrian Dopierała, Tomasz Pałka, Adrian Jeżyna, Michał Maciąg, Wojciech Gil, Mateusz Kroczek, Natan Lipski, Miłosz Parczewski, Oskar Surowiecki, Filip Lewandowski.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.