Reklama [góra]

Zostań smartpodróżnikiem - praktyczne aplikacje mobilne na twoją komórkę!


Kim jest smartpodróżnik? To ktoś, kto uwielbia poznawać piękne miejsca i jednocześnie nie stroni od nowych technologii, które robią mnóstwo rzeczy za niego: znajdują połączenia, noclegi, ciekawe miejsca w okolicy, darmowe WiFi, sprawdzają kursy walut i prognozę pogody. Czy to oznacza mniej niespodzianek? Na pewno mniej stresu, a poszukiwacze przygód zawsze mogą zdać się tylko na siebie i z aplikacji korzystać tylko okazjonalnie.

Po pierwsze: dojazd

Aby móc cieszyć się podróżą, trzeba najpierw dotrzeć do miejsca docelowego. W związku z rozwojem turystyki przewoźnicy prześcigają się w oferowaniu tanich, szybkich i komfortowych przejazdów i przelotów. Jak wybrać ten najbardziej dogodny? Aplikacja GoEuro jest szybką wyszukiwarką połączeń lotniczych, kolejowych i autobusowych. Po wybraniu najbardziej odpowiedniego połączenia wystarczy je zarezerwować i zapłacić kartą lub poprzez Paypal. Aplikacja zawiera 40 tysięcy tras w obrębie Europy, a wyszukując lot, przejazd busem czy pociągiem można trafić na oferty specjalne i zniżki. Pomaga więc zaplanować urlop nieco tańszym kosztem.

Po drugie: nocleg

Są różne typy podróżników - jedni lubią zaplanować każdy dzień, dla innych tak sztywny grafik jest zwyczajnie nudny. Hotels.com to aplikacja zawierająca bazę ponad 500 tysięcy hoteli w 200 krajach. Dzięki niej można zaleźć tani hostel lub pensjonat albo luksusowy apartament w pięciogwiazdkowym hotelu - przykładowe sieci to Hilton, Best Western, Novotel, Mercure, Ibis, Radisson. Aplikacja ta jest przydatna zarówno podczas planowania wyjazdu, jak i w jego trakcie. Podobne możliwości dają Booking, Trivago, Expedia i wiele innych.

Po trzecie: jedzenie

Oprócz tego, że do wymarzonej lokalizacji trzeba dotrzeć i mieć gdzie spać, warto znaleźć lokal z dobrym jedzeniem czy pub idealny na wieczorne wyjście i poznanie nowych ludzi. Foodspotting - tak brzmi nazwa jednej z bardziej popularnych aplikacji, która pomaga w wyszukiwaniu restauracji i potraw, dzięki której zamiast prowadzić żmudne poszukiwania można wybrać odpowiednie miejsce w kilka chwil.

Po czwarte: pogoda

Choć aura nie jest jedyną determinantą udanej podróży, na pewno ma wielkie znaczenie. Łatwiej jest się przygotować, znając przewidywania meteorologów co do spodziewanego deszczu, burzy, upału. WeatherPro jest aplikacją, która umożliwia sprawdzenie prognozy pogody na 7 dni w ponad 2 milionach miejsc na całym świecie. Oprócz tego dzięki niej można obejrzeć zdjęcia radarowe i satelitarne w czasie rzeczywistym, co ułatwia ocenę aktualnej sytuacji pogodowej.

Piękno podróżowania dla wielu poszukiwaczy wrażeń wiąże się z nieprzewidywalnością. Jednak wojaże i tak są pełne niespodzianek, a to, co najważniejsze, lepiej mieć pod kontrolą.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.