Reklama [góra]

Droga Krzyżowa ulicami Chojny [foto] [video]


W podniosłej atmosferze zbliżających się świąt wielkanocnych, mieszkańcy Chojny uczestniczyli w drodze krzyżowej ulicami miasta.

Już po raz kolejny w ostatni piątek przed Wielkim Tygodniem w Chojnie organizowane jest to wydarzenie na pamiątkę męki Jezusa Chrystusa.

Czternaście biblijnych stacji  zostały rozmieszczone na ulicach Malarskiej, Klasztorna, Piekarskiej, Chrobrego, Jagiellońskiej, Roosevelta, Kościuszki, Jagiełły aż do pomnika Jana Pawła II. W nachodzącą niedzielę w kościele katolickim obchodzić będziemy tzw. niedzielę palmową.

Od poniedziałku w kościele katolickim rozpocznie się Wieki Tydzień, którego kulminacją będzie Triduum Paschalne, trzy święte dni - Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielka Sobota. Będzie to przygotowanie do Świąt Wielkanocy które rozpoczną się mszą recytowaną w niedziele rano.Wielki Post to również czas na zmiany, przede wszystkim powolne oraz spokojne usuwanie swoich wad z życia codziennego. Mamy na to czterdzieści dni.

Czy w tym czasie możemy walczyć ze swoimi grzechami i mieć pewność, że zwyciężymy? Oczywiście, że tak. Jednakże należy pamiętać aby nie robić sobie listy całej kartki A4, tylko wybrać ten jeden, którego chcemy się pozbyć.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowego wydarzenia.Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.