Reklama [góra]

Wędkarz z Chojny na podium eliminacji do spławikowych Grand Prix Polski 2018W sobotę i niedzielę 22-23 kwietnia w Szczecinie odbyły się eliminacje do Grand Prix Polski 2018 w dyscyplinie spławikowej. Areną zmagań wędkarzy spławikowych, którzy w weekend zjechali do Szczecina z całej Polski była Wyspa Pucka. 


Przez dwa dni rywalizacja toczyła się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych gdzie wędkarzom towarzyszył bardzo silny wiatr, ale również deszcz na przemian z padającym gradem a w niedzielę rano przyłączyła się do tego burza, która przerwała rywalizację na kilkanaście minut. Warunki panujące nad wodą powodowały, że zawodnicy musieli wykazać się niebywałymi umiejętnościami technicznymi, ale również obligowały do tego, aby na bieżąco korygować założenia taktyczne tym samym gwarantując sobie zdobycz punktową.


PZW Odra Chojna miała swojego reprezentanta, Marka Wysokińskiego, którego występ można określić niebywałym. Po pierwszym dniu rywalizacji M. Wysokiński zajmował III miejsce w klasyfikacji indywidualnie, dzięki zwycięstwu sektorowemu. Niedziela to 4 miejsce sektorowe i II miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Przed rozpoczynającym się sezonem wędkarskim Marek Wysokiński postawił sobie za cel kwalifikacje do przyszłorocznych Grand Prix Polski, i wykonał pierwszy bardzo duży krok, aby osiągnąć zamierzony cel. W połowie maja uda się do Kędzierzyna-Koźle, gdzie odbędzie się kolejna tura zmagań kwalifikacyjnych i miejmy nadzieję, że wówczas postawi kolejny ważny krok do tego, aby wystąpić w przyszłorocznych Grand Prix Polski.


od lewej: Sędzia Krajowy Zbigniew Machalski, Marek Wysokiński, Przewodniczący Kapitanatu Sportowego OKS w Szczecinie Krzysztof Sindrewicz

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.