Reklama [góra]

Forsowanie Odry z udziałem Prezydenta RP, znamy program obchodów


Uroczystości główne w Starych Łysogórkach oraz Gozdowicach odbędą się w sobotę 29 kwietnia. W obchodach 72. rocznicy Forsowania Odry Prezydent RP Andrzej Duda.

Jak informuje nas Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda weźmie udział w polowej mszy świętej, która zostanie odprawiona na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym Żołnierzy 1. Armii Wojska Polskiego. Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

Prezydent ma przylecieć helikopterem, który będzie lądował na boisku piłkarskim w Mieszkowicach, stąd kolumna pojazdów uda się do Starych Łysogórkach. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, Andrzej Duda ma również zjeść obiad w Mieszkowicach.

72. rocznica Forsowania Odry

Uroczystości Główne: Stare Łysogórki
Cmentarz Wojenny 1. Armii Wojska Polskiego

12.00 Polowa Msza Święta
13.30 Uroczystości patriotyczne przy pomniku Wdzięczności Żołnierzom 1. Armii Wojska Polskiego:
  • wystąpienia okolicznościowe
  • apel pamięci
  • ceremonia składania wieńców
Gozdowice
16.00 Ceremonia składania wieńców przed pomnikiem Sapera
16.30 Żołnierski poczęstunek
17.00 Start biegu XV Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka

Jak informuje Urząd Miejski w Mieszkowicach ze względów logistycznych nie będzie możliwości dojazdu samochodami osobowymi na miejsce uroczystości forsowania Odry w Starych Łysogórkach. W związku z powyższym od godziny 10.00 zainteresowani dojazdem będą dowożeni autokarem z parkingu nr 1 w Gozdowicach (parking po lewej stronie przy wjeździe do Gozdowic od strony Mieszkowic). Samochody należy zaparkować na parking leśnym po prawej stronie, przed wjazdem do Gozdowic.
Zorganizowane zostaną również dojazdy do miejsca uroczystości autokarami spod Urzędu Miejskiego w Mieszkowicach o godz. 9:30 i 10.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.