Reklama [góra]

Kamil Skiba liderem Grand Prix Koła Odra Chojna


Sezon ligowy w dyscyplinie spławikowej rozpoczęli zawodnicy koła wędkarskiego PZW Odra Chojna. Pierwsze zawody z serii Grand Prix 2017 zorganizowane zostały na łowisku Dziewoklicz w Szczecinie.

Niedzielny poranek postraszył wędkarzy burzową pogodą, ale po kilkunastu minutach wypogodziło się i zawodnicy mogli rozpocząć przygotowania do zawodów. Tego dnia łowisko było mocno oblegane przez wędkarzy gdyż poza miłośnikami niedzielnego kija, którzy licznie przybywali nad wodę swoje zawody rozgrywali również sędziowie Okręgu szczecińskiego. Odra Chojna swoje zmagania rozpoczęła o godzinie 9:00 i przez cztery godziny zawodnicy odławiali głównie drobną płotkę. 

Po czterogodzinnych zmaganiach komisja sędziowska rozpoczęła ważenie ryb a zawodnicy tym razem skupili się na kulinarnych zmaganiach podczas grillowania. Najlepszym wynikiem dnia wśród zawodników Odry mógł pochwalić się Kamil Skiba, który przez cztery godziny systematycznie odławiał płotki konsekwentnie trzymając się założonej na początku zawodów taktyki i założeń.
Wśród wszystkich startujących najlepiej spisał się Andrzej Lubasiewicz uzyskując końcowy wynik 5.100 kg. 

Już w najbliższą niedzielę 9 kwietnia rozpoczyna się sezon spławikowy w Okręgu szczecińskim.
Tego dnia właśnie na wspomnianym łowisku Dziewoklicz spotkają się miłośnicy wędkarstwa spławikowego, którzy rozpoczną zmagania Grand Prix Okręgu 2017. Od kilku lat sukcesywnie rośnie skład osobowy reprezentantów koła Odra Chojna. W tegorocznych zmaganiach Chojna będzie miała dwóch reprezentantów Kadry Okręgu Marka Wysokińskiego i Pawła Bucyka, ale również trzech zawodników klasyfikacji GP, Mariusza Strzelczyka, Kamila Skibę i Marcina Przybyłę.

Starty w Grand Prix Okręgu dopiero się rozpoczynają a reprezentacja koła Odra to nie tylko zawodnicy spławikowi, ale również spinningowi, i właśnie w tej dyscyplinie wędkarskiej koło nr 84 Odra Chojna będzie miało liczne grono reprezentantów w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie spinningowym.

Paweł Bucyk

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.