Reklama [góra]

Piękna nasza Polska cała [foto]


W piątek 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Stołecznej odbyła się uroczystość z okazji Świąt Majowych. W tym dniu uczniowie uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Pracy. 

Wszyscy uroczyście odśpiewali hymn państwowy, a także wysłuchali przemówienia pani dyrektor Wandy Angowskiej, która przypomniała ważne wydarzenia historyczne oraz okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Swoją prezentację przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego. Ich występ z biało – czerwonymi rekwizytami, recytacja oraz radośnie wykonana piosenka ,,Mieszkamy w Polsce”, nawiązywały do naszych barw narodowych. 

Uczniowie klas starszych swoją wiedzę na temat Ojczyzny, jej historii i teraźniejszości zaprezentowały podczas ,,Konkursu wiedzy o Polsce” . Trzyosobowe zespoły odpowiadały na pytania dotyczące sławnych Polaków, największych miast, ważnych wydarzeń historycznych. Na scenie pojawił się Henryk Sienkiewicz i bohaterowie jego ,,Trylogii” w charakterystycznych strojach, Maria Skłodowska-Curie, Jan Matejko, Robert Lewandowski. Drużyny nie miały problemu z rozpoznaniem wybitnych i znanych Polaków, nazwaniem przedstawianych miast, odpowiedzią na pytania konkursowe , co świadczy o ich dużej wiedzy na ten temat. 

Miłym akcentem był występ zespołu Do-Re- Mi, który wykonał układ taneczny do utworu wybitnego kompozytora Fryderyka Szopena. Było to także jedno z pytań konkursowych. Taki sposób obchodów patriotycznych świat to okazja do poznanie historii naszej Ojczyzny, a także zaprezentowanie wiedzy na temat kraju, w którym żyjemy. 
Tekst: Elżbieta Bożek
Foto: Anna Rydzewska

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.