Reklama [góra]

Pomóżmy stworzyć mapę "Dzikich Wysypisk"


Niedzielny poranek (23.04.2017 r.) nie zachęcał do prędkiego wstania z łóżka. Nie przeszkodziło to jednak działaczom gryfińskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej, do porządków zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi. 

Z samego rana Wszechpolacy ruszyli w stronę lasu, znajdującego się nieopodal ścieżka rowerowej. Kaliber napotkanych śmieci był naprawdę zróżnicowany. Od papierków i butelek, po zużyty sprzęt AGD. 

Niektóre miejsca bardziej przypominały wysypisko odpadów niż las, więc worki zapełniały się bardzo szybko. Przykro było patrzeć na zalegające wszędzie śmieci, zwłaszcza, że świadczą one o braku szacunku oraz rozleniwieniu społeczeństwa. Takie dni jak Święto Ziemi powinny zmusić ludzi do refleksji nad egoistycznym myśleniem i lekceważeniem czystości otoczenia.

W związku, z tym że problem zanieczyszczania naszej okolicy staje się coraz większy, działacze gryfińskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej postanowili stworzyć mapę "Dzikich Wysypisk" w Gminie Gryfino, która zostanie przez nas opracowana i kolejno przekazana władzą. 

Oprócz tego sami będziemy starać się sprzątać takie miejsca. Dlatego prosimy państwa o pomoc w stworzenia takiej mapy i wysyłanie nam lokalizacji „Dzikich Wysypiska ” na adres mailowy mwgryfino@gmail.com bądź w wiadomościach prywatnych facebookowego profilu: Młodzież Wszechpolska Gryfino

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.