Reklama [góra]

Przygotowują się do rocznicy Forsowania Odry i wizyty prezydenta RP [video]


Trwają przygotowania do obchodów 72. rocznicy Forsowania Odry, które w tym roku odbędą się 29 kwietnia. W uroczystościach weźmie udział Prezydent RP Andrzej Duda. 

O udziale prezydenta RP informowaliśmy jaki pierwsi w marcu. Nie jest jeszcze znany dokładny plan wizyty, ale już wiadomo, że w całym Rejonie Pamięci Narodowej będą obowiązywały zwiększone środki bezpieczeństwa.


- Gmina Mieszkowice nawet nie posiadając informacji czy pewności o wizycie Pana Prezydenta każdego roku przygotowuje Rejon Pamięci Narodowej do uroczystości - mówi nam burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa - od lat wykonujemy prace porządkowe (...) w tym roku przystąpiliśmy do jeszcze większych prac remontowych i rewitalizacyjnych.

W Gozdowicach późnym popołudniem wystartuje bieg "Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka", który początkowo miał zostać odwołany. Pisaliśmy o tym w artykule Bieg w Rejonie Pamięci Narodowej jednak się odbędzie. Interweniowała Kancelaria Prezydenta.

Prezydent ma wziąć udział w uroczystościach odbywających się na siekierkowskim Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach. Cała uroczystość będzie prawdopodobnie transmitowana na żywo przez Telewizję Polską. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.