Reklama [góra]Przyjdź i zobacz - wyjątkowa wystawa w Chojnie


Punkcie Informacji Turystycznej w Chojnie można już oglądać wystawę Beaty Rolak pn. "KONTRAST-KOLOR".

Burmistrz gminy Chojna na otwarciu wystawy , 7 kwietnia wręczył artystce pamiątkowy dyplom i przekazał życzenia dalszego rozwoju twórczego.


Beata Rolak jest absolwentką Wydziału Sztuk Wizualnych szczecińskiej Akademii Sztuki. Jej praca dyplomowa nosiła tytuł: „Identyfikacja wizualna miasta i gminy Cedynia”. Autorka opracowała system identyfikacji graficznej, który stylistyką nawiązuje do historii, tak bardzo obecnej w Cedyni.

Projekt obejmuje: logo, druki, mapy, kalendarze, serie piktogramów, krój pisma, zewnętrzne elementy identyfikacji wizualnej, propozycje gadżetów dla starszych i młodszych oraz koncepcję strony internetowej. 


Beata Rolak przez kilkanaście lat należała do działającego do niedawna w Centrum Kultury w Chojnie dziecięcego koła plastycznego Inspiracje. Była laureatką wielu konkursów, stypendystką prezydenta RP, jedną z najbardziej utytułowanych podopiecznych Anieli Głodnej.

Została także laureatką nagrody marszałka województwa zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom artystyczne 2011 roku.


KONTRAST - KOLOR to wystawa malarstwa, której myśl przewodnia jest wszechobecna i wszechotaczająca, towarzyszy nam prawie nieustannie, jak i ludziom, których mijamy codziennie na ulicy. Choć niewypowiedziana można ją odczytać z czyjejś twarzy, dostrzec w otaczającym świecie. To ona jest najsilniejszym budowniczym otaczającej nas rzeczywistości. Myśli o świecie, jego wartościach, dążeniach i samych myślach są również odzwierciedlone w złudnie malowniczych, ekspresyjnie kolorystycznych, bądź stonowanych zagmatwanych linią obrazach. Myśli przenikliwe domagające się zdemaskowania, interpretacji, a przede wszystkim nakręcenia koła myśli w ich odbiorcach.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.