Reklama [góra]

TYLKO U NAS: Drogeria, market i restauracja - jest chętny na budynek po byłym WOPie [Prima Aprillis]


Dobra passa w sprzedaży nieruchomości dla gminy Chojna wciąż trwa, po sprzedaży niedoszłej przychodni i szpitala na ulicy Ogrodowej, jest chętny na budynek po strażnicy Wojsk Ochrony Pogranicza. Plany inwestora są imponujące. 

Od kilku tygodni mieszkańcy plotkują odnośnie sklepu znanej drogerii Rossman i sieci Lidl. Wskazywano już różne lokalizację, okazuje się, że te marki znajdą miejsce w ścisłym centrum miasta.

Nieruchomość o powierzchni blisko 8000 metrów kwadratowych, zabudowaną trzema budynkami, chce kupić duży szczeciński inwestor. Obiekt ma zostać przekształcony w małe centrum handlowe, narazie nie padają oficjalne nazwy sklepów, które miałyby się tam znaleźć, jednak firma, która chce inwestować w Chojnie jest związana z kilkoma znaczącymi markami w tym znaną drogerią, sklepami odzieżowymi i siecią restauracji typu fast food specjalizującą się w daniach z kurczaka.

W zabytkowym budynku WOP mieścił się kiedyś Urząd Powiatowy, obiekt został wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku. Kilka lat temu kupiła go gmina Chojna, chciała tu przenieść Urząd Miejski, jednak koszty inwestycji okazały się zbyt duże. Od kilku lat gmina próbuje sprzedać obiekt, bezskutecznie.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości ma odbyć się 18 maja, cena wywoławcza wynosi 2 miliony złotych. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.