Reklama [góra]

Groził posłance, usłyszał wyrok 10 miesięcy więzienia [video]


W Sądzie Rejonowym w Gryfinie toczył się proces hejtera, który groził posłance Platformy Obywatelskiej Agnieszce Pomaskiej. Mariusz F. usłyszał wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, karę grzywny oraz dozór kuratora i przeprosiny. 

Finał sprawy miał miejsce w czwartek 18 maja, W Gryfinie pojawiła się posłanka PO. Oskarżony jeszcze przed ogłoszeniem wyroku zapowiedział, że jeżeli będzie on skazujący - złoży apelację.

Mariusz F. nie przyznał się do winy. tłumaczył, że zamieszczał różne komentarze o politykach PO, sędzia dopytywała czy były one obraźliwe - nie wiem czy nazwanie kogoś złodziejem jest obraźliwe - odpowiadał oskarżony.

- Myślę, że mniej istotne od samego wyroku jest uzasadnienie, które przedstawiła Pani Sędzia. Pani Sędzia podkreśliła, że nie może być zgody i przyzwolenia na sianie nienawiści w internecie, stosowanie przemocy słownej, podkreśliła, że powinniśmy powiedzieć stop nienawiści. Nie ukrywam, że satysfakcjonuje mnie nie tylko wyrok Sądu ale uzasadnienie Pani Sędzi - powiedziała zaraz po rozprawie posłana Pomaska.



fot. Andrzej Szkocki - Głos Szczeciński

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.