Reklama [góra]

I miejsce Gimnazjum w Chojnie w finale Wojewódzkiego XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK


W dniach 21-23.04.2017 r. Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie zorganizował w Szkole Podstawowej w Reptowie finał wojewódzki XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK.

Współorganizatorami imprezy byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Szkoła Podstawowa w Reptowie, Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Turniej objęty był Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.


W eliminacjach wojewódzkich OMTTK PTTK brały udział dwa 3-osobowe zespoły z naszego gimnazjum wyłonione w eliminacjach powiatowych .

Celem Turnieju jest:
  • Poznawanie i popularyzowanie przez młodzież piękna Ziemi Ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości
  • Upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki, jako form aktywnego wypoczynku
  • Promocja walorów krajoznawczych i turystycznych Polski
  • Wymiana doświadczeń i prezentacja dokonań w zakresie krajoznawstwa i turystyki

Pierwszego dnia uczestnicy brali udział w marszu na orientację oraz każdy indywidualnie pisał testy z zakresu krajoznawstwa województwa zachodniopomorskiego, podkarpackiego i Polski. Oprócz tego uczniowie pisali testy z ruchu drogowego, pierwszej pomocy, historii PTTK oraz zdobywania odznak krajoznawczych. Drugi dzień turnieju to zmagania praktyczne, czyli: rowerowy tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, wyznaczanie azymutów i szacowanie odległości i wysokości, rozpoznawanie obiektów województwa zachodniopomorskiego oraz rozpoznawanie roślin i drzew. Po zmaganiach turniejowych odbyła się wycieczka do Stargardu w towarzystwie przewodnika. Ostatniego dnia miało miejsce ogłoszenie wyników.


Nasze drużyny spisały się na medal

Ewa Jabłońska, Julia Laskowska i Jakub Piatkowski zajęli pierwsze miejsce, natomiast Klaudia Szczerek, Kaja Jaworska i Konrad Matoszko miejsce drugie. Przyznano również wyróżnienia za najlepiej napisane testy z zakresu krajoznawstwa i tu również nasi uczniowie napisali najlepiej – pierwsze miejsce Julia Laskowska i Konrad Matoszko.

Drużyna z miejsca pierwszego w dniach 8-11 czerwca będzie brała udział w eliminacjach ogólnopolskich w Ustrzykach Dolnych.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.