Reklama [góra]

Tajemnica mostu w Siekierkach w programie Bogusława Wołoszańskiego


Ten przyczółek mostowy nad Odrą nagle urywa się, dalej nie ma i nigdy nie było stałego mostu. Jeszcze 10  lat temu były tutaj szyny, dokąd prowadziły? To jedna z najbardziej tajemniczych spraw końca XX wieku - tak zaczyna się program Bogusława Wołoszańskiego "Tajna historia XX wieku", odcinek poświęcono umocnieniom w pobliży Odry pod Cedynią. 

W sierpniu 2016 roku słynny dziennikarz i pasjonat historii Bogusław Wołoszański przygotowywał w naszym regionie materiały do swojego programu emitowanego na kanale Polsat Play. W odcinku 14. zatytułowanym "Ogień i Woda" mogliśmy zobaczyć między innymi Rejon Pamięci Narodowej oraz podnośnię statków w Niederfinow.

- Betonowe przyczółki w pobliżu brzegu Odry pod Cedynią zastanawiają. Urywają się daleko od rzeki. W jakim celu je wybudowano? Wykorzystano je w czasie ćwiczeń Układu Warszawskiego „Bariera 79” w 1979 roku. Czy był to sprawdzian wielkiej inwazji na Zachód? - pytają twórcy serii w odcinku pt. "Nowa Wojna" do którego zdjęcia kręcono na moście w Siekierkach. 

Program można obejrzeć w internetowej telewizji Ipla [kliknij aby obejrzeć]. Wcześniejszy odcinek kręcony w naszym regionie można znaleźć w artykule Kręcił u nas Wołoszański, program można już obejrzeć w telewizji

fot. Telewizja Polsat/Ipla

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.