Reklama [góra]

Zajęcia przyrodnicze w Nadleśnictwie


11 maja uczniowie naszego Ośrodka z uczniami ze szkoły w Prenzlau wzięli udział w edukacji leśnej pt. "Las i jego mieszkańcy" w Nadleśnictwie Mieszkowice. Na początku obejrzeli film o tematyce leśnej przedstawiający uprawę, użytkowanie i pozyskiwanie drewna. 

Duże wrażenie na uczniach zrobiły eksponaty – wypchane zwierzęta. Pani leśnik prowadząca zajęcia opowiedziała o zwierzętach żyjących w naszych lasach, a także o różnorodnej roślinności, która tworzy piękny krajobraz. Uczestnicy spotkania bardzo dobrze poradzili sobie z rozpoznawaniem odgłosów ptaków i zwierząt. 

Dużo radości sprawiło im wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem naturalnych okazów przyrody. Leśna ścieżka przyrodniczo-turystyczna poprowadziła wszystkich w głąb pięknego krajobrazu i przybliżyła temat drewna. Wszyscy mogli z bliska przyjrzeć się małym, żyjącym tam zwierzątkom oraz podziwiać ozdobne krzewy i młode drzewka. W końcowej części zajęć uczniom z Prenzlau został wręczony "Album drzew i krzewów" w języku polskim i niemieckim wykonany przez naszych uczniów na zajęciach w internacie. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i słodkim poczęstunkiem. 

Uczniowie podziękowali pani leśnik za przeprowadzenie zajęć i wręczyli własnoręcznie wykonany upominek "Drzewko ekologiczne". Po powrocie z Mieszkowic uczniowie posadzili na terenie Ośrodka ozdobną roślinę jako symbol przyjaźni i współpracy obu placówek.

Zajęcia przyrodnicze odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Opiekunowie wycieczki: Jolanta Bancewicz, Katarzyna Smulska, M. Ignar, B. Młynarczyk

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.