Reklama [góra]

Grand Prix dla Mai Ostrowskiej z chojeńskiego gimnazjumW gmachu Liceum Plastycznego odbyła się wystawa pokonkursowa i rozdano nagrody w rozstrzygniętym 23 maja 2017 r. konkursie plastycznym dla gimnazjalistów z województwa zachodniopomorskiego, organizowanego już po raz trzeci przez Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie, którego tytuł brzmiał: "Piękne Zachodniopomorskie - moja mała ojczyzna". Konkurs został objęty patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac w czterech kategoriach: rysunek, malarstwo, grafika i fotografia. Decyzją Jury w wyniku głosowania nagrodę Grand Prix otrzymała Maja Ostrowska uczennica III klasy Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie za pracę pt. "Wielki Rak podtrzymuje mury miasta Moryń" – nagrodę wręczył Artur Sawczuk Dyrektor Liceum Plastycznego. 

Maja przygotował 8 prac, po dwie w każdej kategorii. Tematem wszystkich prac był Moryń, miasto rodzinne Mai. Uczennica zdobywając GRAND PRIX, została zwolniona z egzaminu praktycznego z malarstwa do Liceum Plastycznego w Szczecinie, jest to dodatkowa nagroda przyznawana przez organizatora konkursu.

Nagrodzeni gimnazjaliści:
Nagrodę w kategorii - Malarstwa otrzymała ZOFIA OPOWICZ z Gimnazjum nr 12 w Szczecinie
Nagrodę w kategorii - Rysunek otrzymał ŁUKASZ CIOŁEK z Gimnazjum w Bierzwniku
Nagrodę w kategorii - Grafika otrzymała WIKTORIA PEŁKA z Gimnazjum nr 7 w Szczecinie
Nagrodę w kategorii - Fotografia otrzymał MICHAŁ OSMELAK z Gimnazjum nr 9 w Szczecinie

Organizator postanowił także nagrodzić Gimnazjum nr 9 w Szczecinie oraz Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach za liczny udział ich uczniów w konkursie i zaangażowanie nauczycieli.

LICEUM PLASTYCZNE w SZCZECINIE DZIEKUJE za zaangażowanie nauczycielom: Paniom - Danucie Frączek z Zespołu Szkół w Mostach, Ewiw Banaś z Gimnazjum nr 12 w Szczecinie, Marzenie Piotrowicz z Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie, Beacie Ogonowskiej z Gimnazjum w Chojnie, Agnieszce Czyżak z Gimnazjum w Nowogardzie, Iwonie Michalskiej z Zespołu Szkół w Szczecinku, Agacie Obuchowicz z Zespołu Szkół w Kołobrzegu, Renacie Witkowskiej z Gimnazjum w Bierzwniku, Ilonie Jastrzębskiej z ZS w Myśliborzu, Urszuli Jałoszyńskiej z Zespołu Szkół w Dolicach, Jasiewicz Beacie z Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach, Monice Kołodziejek z Gimnazjum w Koszalinie, Jolancie Ślężak z Gimnazjum w Maszewie, Bożenie Kanisz z Gimnazjum nr 3 w Szczecinku, Dorocie Grzywacz z Gimnazjum w Dobrej Szcz., Monice Zdybickiej z Gimnazjum nr 7 w Szczecinie, Monice Stachowskiej z Gimnazjum nr 21 w Szczecinie, Kindze Kilian-Sierakowskiej z Gimnazjum nr 9 w Szczecinie, Teresie Mazur z Gimnazjum w Góralicach i Panu Maciejowi Sałańskiemu Zespołu Szkół w Dębnie. Wszystkim wymienionym życzymy zadowolenia z pracy i wielu sukcesów ich wychowanków.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.