Reklama [góra]Policjantka z Gryfina oskarżona o przywłaszczenie ponad 121 tysięcy


Wczoraj, 6 czerwca odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko Joannie N., byłej funkcjonariuszce Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, która została oskarżona o przywłaszczenie sobie 121 600 złotych z kasy zapomogowo-pożyczkowej Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Pokrzywdzonych w sprawie dopuszczenia się zaboru w celu przywłaszczenia mienia jest kilkadziesiąt osób. Cały proceder trwał ponad pół roku, od grudnia 2015 do czerwca 2016 roku i opierał się na przelewach bankowych.

W procesie wskazano do przesłuchania 11 osób, co do reszty świadków w tym pokrzywdzonych wzniesiono o zaniechanie wezwania na rozprawę. Osiem osób przesłuchano już wczoraj, pozostałe zostaną wysłuchane na następnym zaplanowanym posiedzeniu sądu, które datowane jest na koniec lipca.

Joanna N. nie pojawiła się na rozprawie. Mimo prośby ze strony oskarżonej o zmianę terminu, Sąd uznając obecność oskarżonej za nieobowiązkowa, rozprawę poprowadził pod jej nieobecność.

Jeżeli Sędzia nie zmieni kwalifikacji czynu, byłej Policjantce z Gryfina grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Dorota Nowak

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.