Reklama [góra]

Dwóch policjantów pobitych w trakcie interwencji


Dwóch policjantów zostało pobitych w czasie interwencji, do zdarzenia doszło w miniony weekend w miejscowości Piasek (gmina Cedynia). Funkcjonariusze trafili do szpitala. 

Policja i prokuratura ze względu na dobro prowadzonego postępowania nie udziela szczegółowych informacji na temat zdarzenia. 

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć policjanci interweniowali w godzinach wieczornych z soboty na niedzielę (15 na 16 lipca) do zakłócenia porządku w miejscu publicznym w miejscowości Piasek. Podczas wykonywania czynności służbowych doszło do czynnej napaści na funkcjonariuszy. 

Policjanci trafili do szpitala na obserwację, wobec dwóch podejrzanych osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 

Agresja w stosunku do policji jest coraz częstszym zjawiskiem. Jak mówią sami policjanci, najbardziej agresywni są młodzi ludzie, którzy potrafią być dodatkowo pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem zagrożonym karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku gdy w wyniku napaści dojdzie do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, sprawca podlega karze nawet do 12 lat więzienia. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.