Reklama [góra]



"Letnie impresje muzyczne"


W piątkowy wieczór dnia 7 lipca 2017 r. Biblioteka w Trzcińsku- Zdroju zaprosiła miłośników muzyki na koncert pt. „Letnie impresje muzyczne”. Koncert zaplanowano na Rynku, ale ze względu na nieprzewidywalne warunki pogodowe i dużą wilgotność powietrza, odbył się na sali widowiskowej. 


W tym muzycznym wydarzeniu udział wzięli lokalni artyści i zaproszeni goście: Renata Deka /flet poprzeczny/, Zbigniew Deka /perkusja/, Mirosław Basarab /śpiew, organy i pianino/, Jan Krauze /flet i klarnet/, Julia Bielecka /skrzypce/ oraz gość wieczoru Andrzej Płotkowski /gitara i śpiew/.


Artyści zaprezentowali utwory w różnych stylach i epokach muzycznych od klasyki przez impresjonizm, jazz do współczesności. Nie zabrakło także szlagierów z muzyki filmowej i rozrywkowej takich jak:"My heart will go on" z filmu Titanic Jamesa Hornera, "Everything I do I do it for you" z filmu Robin Hood Michaela Kamena oraz Spanish Eyes Berta Kampferta, Yesterday Johna Lenona i Paula McCartneya i inne. Andrzej Płotkowski zadebiutował utworami własnej kompozycji tj: "Spróbuj", "Życia test", "Nowy dzień" i "Plan".

Na zakończenie wieczoru wystąpił jeszcze gość z Charkowa- Wowa, który rozruszał publiczność skocznymi piosenkami. Burmistrz Z. Kitlas złożył muzykującym artystom gratulacje i podziękowania za udany występ.

Koncert choć długi /2,5 godz./, na pewno zapisze się w pamięci licznie zgromadzonej publiczności. Jeśli pogoda dopisze, to następny letni koncert, o bardziej rozrywkowym charakterze, już niebawem!




Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.