Reklama [góra]

Policjantowi, który spowodował śmiertelny wypadek grozi 12 lat więzienia [video]


Do Sądu trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu policjantowi Ireneuszowi J., który w grudniu 2016 roku spowodował śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 31 niedaleko Chojny. 

- Sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego w Gryfinie, oskarżenie dotyczy spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym przez sprawcę znajdującego się w stanie nietrzeźwości - mówi nam prokurator Joanna Biranowska-Sochalska - za przestępstwo grozi sprawcy kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8  lat więzienia przy czym jeżeli Sąd uzna winę oskarżonego, górna granica może być zwiększona o połowę, czyli sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Były policjant nie trafił do aresztu, odpowiada z wolnej stopy.

Do wypadku doszło w grudniu ubiegłego roku. Na łuku drogi czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe - Volvo i Audi. Do uwolnienia dwóch kierowców strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Kierujący pojazdem marki Volvo zmarł kilka godzin po wypadku w szpitalu.

Kierowca Audi prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, badanie krwi wykazało 0,65 promila alkoholu. Ireneusz J. jeszcze w grudniu został wydalony ze służby.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykułach:

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.