Reklama [góra]

Radny zaatakował przechodnia podczas demonstracji, sprawa trafi do Sądu?


Podczas protestu zorganizowanego przed Sądem Rejonowym w Gryfinie przez przeciwników rządu, radny powiatowy rozsmarował pizzę na głowie przechodnia. Sprawa zajmuje się już Prokuratura. 

Protest zorganizowany w poniedziałkowy wieczór przyciągnął pod Sąd kilkadziesiąt osób, była czytana konstytucja oraz komentowano bieżące polityczne sprawy, między innymi prezydenckie veto wobec dwóch ustaw - o Sądzie Najwyższym i KRS.

Przez środek demonstracji przechodził mężczyzna, który miał w ręku pizzę, jej uczestnicy odebrali to jako prowokację, w pewnym momencie radny powiatowy wybrany z list Platformy Obywatelskiej Marek Brzeziński rozerwał karton i kawałek włoskiego dania rozsmarował na głowie mężczyzny. Interweniowała policja.

fot. Fotografia Marta Suszyńska
Na antenie Radia Szczecin radny Brzeziński powiedział, że wstydzi się swojego zachowania bo dał się sprowokować, ale twierdzi, że on pierwszy został słownie zaatakowany.

Do sprawy odniósł się już poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka, który w porannym programie Radia Szczecin domagał się interwencji policji lub prokuratury.

Mężczyzna, który był ofiarą ataku zapewnia, że nie była to prowokacja, złożył już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gryfinie.

Głos zabrała również zachodniopomorska Platforma Obywatelska, która podkreśla, że Marek Brzeziński nie jest i nie był jej członkiem.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.