Reklama [góra]

Wpadł do rowu, w sierpniu miał zdawać egzamin na prawo jazdy [foto]Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia do którego doszło w środę 26 lipca ok godz. 5 na drodze pomiędzy miejscowościami Różnowo i Pniewo. 


Kierujący samochodem osobowym marki Ford Mondeo 20-letni Arkadiusz K., mieszkaniec powiatu myśliborskiego, jadąc w kierunku Pniewa z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia zarówno kierujący, jak i pasażerka (21-letnia kobieta, również mieszkanka powiatu myśliborskiego) nie odnieśli widocznych obrażeń. Niemniej jednak kobieta uskarżała się na ból głowy, dlatego też została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Gryfinie na obserwację.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący samochodem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna dopiero w miesiącu sierpniu miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.

Mężczyzna odpowie zarówno za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, jak i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- W tym przypadku brak umiejętności i doświadczenia kierowcy połączone trudnymi warunkami panującymi skutkowały niebezpiecznym zdarzeniem. Na szczęście obeszło się bez poważnych obrażeń. Pamiętajmy wsiadając do auta, że warunki atmosferyczne są trudne i kierowanie pojazdami mechanicznymi wymaga dodatkowej uwagi i ostrożności - apeluje asp. szt. Grzegorz Klimek.

fot. KPP Gryfino

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.