Reklama [góra]

Zapadła się droga, wyznaczono objazdy dla ciężarówek [foto]


Zapadła się droga przy wyjeździe z Rurki w kierunku Strzelczyna (gmina Chojna). Z ruchu wyłączono jeden pas jezdni, a pojazdy o masie większej niż 3,5 tony muszą korzystać z objazdu przez Kamienny Jaz. 

Jezdnia zapadła się w miejscu gdzie pod drogą płynie Rurzyca. Prawdopodobnie obfite deszcze sprawiły, że rozszczelniły się betonowe kręgi, które wzmacniały całą konstrukcję. 

Betonowe kręgi dosłownie zostały wyrwane, spowodowały to nie tylko zapadnięcie się asfaltu u pobocza ale również całej skarpy. Zarządcą drogi jest Powiat Gryfiński. 

- Sprawa jest na tyle poważna, że w trybie pilnym znaleźliśmy firmy, które zajmują się tego typu remontami, za chwile otrzymamy oferty i trasa na tym odcinku zostanie naprawiona - mówi nam sekretarz powiatu Barbara Rawecka

Kierowcy poruszający się pojazdami o masie powyżej 3,5 tony jadąc w kierunku Strzelczyna lub Grzybna muszą korzystać z objazdu - z drogi krajowej nr 26 (kierunek Trzcińsko Zdrój) zjeżdżają do Kamiennego Jazu i tam trasą powiatową dojadą do Strzelczyna lub jechać do Trzcińska Zdroju i stamtąd przez Strzeszów dojadą do Grzybna. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.