Reklama [góra]Znamy wstępny start rozgrywek nowego sezonu 2017/2018


Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej opublikował na swoich stronach wstępny start piłkarskich rozgrywek piłkarskich w sezonie 2017/2018.

Piłkarze wrócą na boiska w weekend 12 i 13 sierpnia. Zmagania o ligowe punkty jako pierwsi rozpoczną IV ligowcy oraz kluby wojewódzkiej i regionalnej okręgówki.

A-klasa wystartuje w ostatni weekend sierpnia, natomiast 2 i 3 września rozpoczną się rozgrywki B-klasy, ligi juniorów oraz trampkarzy.

Co dalej z B-klasą?

Od kilku lat systematycznie kurczy się w naszym regionie najniższy szczebel rozgrywek piłkarskich w Polsce. Do niedawna w grupie 6. gdzie grają między innymi zespoły z gminy Chojna, Banie czy Trzcińsko Zdrój grało 9 zespołów, w ostatnim sezonie w rundzie wiosennej uczestniczyło już tylko 7 drużyn. 9 drużyn rozgrywa mecze również w grupie 4 gdzie rywalizują między innymi Polonia Gryfino i rezerwy Ogniwa Babinek. W ostatnim czasie pojawiło się wiele plotek co do przyszłości B-klasy.

Jak udało nam się dowiedzieć z Wydziale Gier ZZPN nie jest brany pod uwagę wariant likwidacji tej klasy rozgrywkowej, w przyszłym tygodniu prawdopodobnie poznamy terminarze rozgrywek, możliwe, że zostanie zmniejszona liczba grup, a dzięki temu zwiększy się ilość zespołów.

Tradycyjnie wraz z inauguracją sezonu powróci na nasz portal cykl Co Przyniesie Weekend oraz Raport z Boisk i fotorelację.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.