Reklama [góra]

Ciekawe źródła do nauki matematyki online


Nauka matematyki wcale nie musi być żmudnym i mało interesującym zajęciem. Dzięki ciekawym źródłem do nauki matematyki można sprawić, że nauka będzie efektywna i przyjemna. 

Nauka bez stresu ze skonkretyzowanym planem będzie zajęciem przyjemnym. Jest sporo ciekawych źródeł do nauki matematyki.

Najodpowiedniejsze dla siebie można wybrać według własnych potrzeb. Najczęstszą praktyką jest sięganie po takie materiały do nauki, które są interesujące pod względem merytorycznym i graficznym. Ciekawe materiały do nauki wzbudzają zainteresowanie i sprawiają, że nauka jest o wiele przyjemniejsza.

Spośród wielu materiałów do nauki można wymienić takie jak gry, posiadają one duże walory edukacyjne.

Mogą to być gry planszowe i gry na urządzenia elektroniczne. Gry posiadają wiele zalet. Niektóre z nich ćwiczą logiczne myślenie, inne umiejętność szybkiego liczenia. Co istotne, zdolności matematyczne są w tym wypadku ćwiczone niejako automatycznie, z udziałem podświadomości. Nauka przebiega w przyjaznej atmosferze bez żadnego wysiłku. Do gier logicznych można zaliczyć takie jak: szachy, sudoku, kulki, wieże Hanoi. 

Duża ilość gier uczących zagadnień związanych z matematyką jest na portalach z grami. W głównej mierze są to gry i gierki przeznaczone dla dzieci i młodzieży, ale również osoba dorosła może na nich utrwalać umiejętności matematyczne. 

Bardziej rozbudowane gry wymagają zastosowania strategii, dysponowania budżetem. Są to już, zadania bardzo mocno związane z królową nauk. Zanim sięgnie się po jakąkolwiek grę, warto wcześniej sprawdzić jej przydatność do nauki matematyki.

Kolejnym źródłem do nauki matematyki są aplikacje mobilne. Wśród wielu można wymienić na przykład: aplikacje służące do obliczeń, kalkulatory, kursy matematyki na wielu poziomach zaawansowania. Codziennie pojawiają się nowe aplikacje dostępne na telefon. 

Korzystanie z nich jest wygodne i przyjemne. Dostępne są oprogramowania, które umożliwiają poznanie teorii z zakresu geometrii, algebry i trygonometrii. Natomiast wciągające quizy sprawdzą w szybkim czasie poziom aktualnej wiedzy na dany temat. Z aplikacji na smartfony bardzo często korzystają uczniowie. 

Dla ich wygodny stworzono aplikacje obliczające pole, boki i przypominające wzory potrzebne do matematycznych obliczeń. Większość z tych aplikacji jest zupełnie darmowa albo udostępniana za niewielkie pieniądze. Zaletą aplikacji mobilnych jest możliwość interakcji i możliwość rywalizowania z innymi użytkownikami danego oprogramowania. Niektóre z aplikacji dają możliwość utworzenia swojego prywatnego profilu.

Jeszcze jednym, ciekawym źródłem do nauki są media społecznościowe. To na nich można odnaleźć grupy osób skupione wokół tych samych zainteresowań. Osoby biorące udział w tego typu społecznościach dzielą się swoimi doświadczeniami, wiedzą, sposobami na rozwiązywanie skomplikowanych zadań matematycznych. Tam można znaleźć wskazówki jak wybrać dobry kurs z matematyki, jak odszukać bazę wiedzy i wiele innych potrzebnych informacji. Wzajemne wsparcie, dyskusje na matematyczne tematy są niewątpliwą zaletą tego źródła.

Jednym z najlepszych źródeł wykorzystywanych w nauce matematyki są korepetycje online. Uczestnictwo w takich zajęciach jest możliwe między innymi dzięki innowacyjnej platformie Preply, oferującej korepetycje z matematyki. Z tego rodzaju pomocy w nauce matematyki można korzystać z każdego miejsca. Jedynym, niezbędnym warunkiem jest urządzenie typu tablet, komputer, smartfon i dostęp do sieci internetowej. Tego rodzaju nauka ma wiele pozytywów. 

Nie ma potrzeby dojazdów, kłopotliwego przemieszczania się. Z własnego domu można mieć kontakt z nauczycielem w taki sposób jakby siedziało się z nim twarzą w twarz. 

Korepetycje odbywają się za pomocą komunikatora internetowego Skype. Na wspomnianym portalu preply.com jest duża baza ofert korepetytorów. Grafik zajęć online można sobie ustalić według własnych potrzeb. Z tego typu zajęć można korzystać w sposób ciągły, aby na przykład uzupełnić braki w umiejętnościach. Istnieje także możliwość jednorazowej lekcji, podczas której można sprawdzić poziom swojej wiedzy.

Ciekawe materiały do nauki matematyki są również dostępne na kanałach YouTube. Są to przeważnie materiały w formie nagrań video. Z tego typu nagrań można korzystać w każdej dogodnej dla siebie chwili. Tego typu materiały można również zatrzymywać, powtarzać i wracać do nich po jakimś czasie. Jest to dobre źródło do samodzielnej nauki. Lekcje odbywają się na bardzo różnych poziomach zaawansowania każdy, kto chce się uczyć matematyki znajdzie tam interesujący materiał. Lekcje na kanale YouTube są za darmowe.


Jest duży wybór różnego rodzaju źródeł do nauki matematyki. To, co się wybierze, powinno zależeć od osobistych upodobań i warunków, w jakich chce się uczyć. Przy wyborze najlepiej jest kierować się swoimi osobistymi preferencjami. Pomocne w wyborze jest także skorzystanie z opinii innych osób, które korzystały z danego źródła do nauki matematyki. Korzystanie ze źródeł online jest wygodne i powszechnie dostępne. Po wiedzę z tych miejsc może sięgać każdy, nie ma tu żadnych ograniczeń. Jest to wygodne rozwiązanie dla mieszkańców wsi i małych miasteczek, którzy poza źródłami online mają dość często utrudniony dostęp do tego typu pomocy. Nauka matematyki przy wykorzystaniu mniej konwencjonalnych źródeł może być bardzo ciekawa i przynosząca efekty. Niewątpliwą zaletą wymienionych sposobów na naukę jest to, że kosztują niewiele, lub są całkowicie za darmo.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.