Reklama [góra]

Napój Tiger zniknie z półek sklepowych na stacjach paliw Orlen


Napój energetyczny Tiger zniknie z półek na stacjach paliw Orlen. To pokłosie skandalicznej grafiki jaka została umieszczona na stronach producenta napoju w związku z 1 sierpnia - czyli dniem rocznicy Powstania Warszawskiego. 

- W związku z podjętą decyzją o przeprowadzeniu testu wpływu zmiany ustawienia kategorii napojów energetycznych na sprzedaż proszę o wycofanie z sali sprzedaży poniższych produktów 
na magazyn (...) - taka informacja miała zostać rozesłana w czwartek 10 sierpnia do wszystkich stacji paliw działających pod marką Orlen.

Sam koncern jednak nie potwierdza tej informacji. Z półek zniknąć ma napój "Tiger" oraz "Reset", ich producentem jest firma Maspex.

Post z konta marki Tiger umieszczony 1 sierpnia (fot. screen instagram)
1 sierpnia na instagramowym profilu napoju pojawiła się grafika z wyciągniętym środkowym palcem i podpisem "Dzień Pamięci - Chrzanić to co było, ważne to co będzie". Wpis poruszył internautów, środowiska prawicowe zapowiedziały bojkot napoju i wszystkich produktów firmy Maspex.

Konto w sieci społecznościowej było zarządzane przez agencję marketingową, wpis najpierw został usunięty, później marka całkowicie usunęła swoje konto. Producent zerwał współpracę z agencją odpowiedzialną za grafikę i wpłacił pół miliona złotych na rzecz Związku Żołnierzy AK.

Grafika umieszczona 10 kwietnia na koncie marki Tiger (fot. instagram)
Okazało się jednak, że to nie jedyna skandaliczna grafika na koncie marki. W rocznicę katastrofy smoleńskiej w której zginęło 96 osób w tym Prezydent RP, umieszczono równie kontrowersyjny obrazek.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.