Reklama [góra]

Stacja ładująca przy Centrum Kultury w Chojnie, przyjdź i naładuj telefon za darmo [foto] [video]


Każdy z nas, kto ma telefon, zdaje sobie sprawę jak szybko potrafi rozładować się w nim bateria. Gdy jesteśmy po za domem, ciężko jest nam znaleźć punkt aby "uratować" daną sytuację. Dzisiaj, na pomoc ruszyła nam Enea Szczecin wraz z Gminą Chojna.

Tuż przy Centrum Kultury powstał punkt do ładowania telefonów. Mamy dostepne cztery gniazdka USB w które wystarczy wpiąć nasz kabel, podłączamy telefon i czekamy aż bateria chociaż trochę "ożyje".

Urządzenie to powstało w ramach testów i będzie stać przy CK przez rok. Wszystko to za darmo. Skąd natomiast tam energia? Taka stacja ma w sobie wbudowane trzy akumulatory, które ładują się w nocy. Podpięte są natomiast pod lampy uliczne. Jak twierdzi Enea, nie musimy martwić się o to, czy zabraknie tam energii, wystarczy to spokojnie na cały dzień.Dostaliśmy to od Enei w ramach testowania.[...] mamy to na rok za darmo aby testować, jak to się sprawdzi, jak to przyjmie społeczeństwo - mówi nam naczelnik wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Jan Będzak - [...] jest to jedna z pierwszych takich stacji w Polsce a to urządzenie otrzymaliśmy w ramach dobrej współpracy. [...] - dodaje.

Oprócz naszego miasta, takim urządzeniem może pochwalić się również Nowogard.

Na dzień dzisiejszy w Chojnie napotkamy tylko jedną taką stację ładującą. Jeżeli będzie wokół tego urządzenia duże zainteresowanie, gmina będzie w stanie postawić drugą taką, tym razem bliżej centrum Chojny. Koszt takiego urządzenia to 5-6 tys. zł.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.