Wędkarze rywalizowali o puchar komendanta SSR Pyrzyce [foto]

W niedzielę 13 sierpnia wędkarze z Koła PZW Odra Chojna i Koła z Pyrzyc spotkali się nad rzeką Odrą w miejscowości Ognica, gdzie rywalizowali w zawodach spławikowych o puchar Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Pyrzyce.

Chojeńska drużyna klubowa WKS POMOT Chojna startowała w pięcioosobowym składzie Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński, Kamil Skiba, Marcin Przybyła.

Podczas czterogodzinnych zmagań zawodnicy łowili głównie leszcze, krąpie i jazie a waga ryb łowionych przez poszczególnych zawodników wahała się od 1kg do 16 kg złowionych ryb.

Najlepszy tego dnia okazał się Marcin Kwiatkowski z koła Pyrzyce z wynikiem 15.700 wygrywając sektor A. Drugie miejsce przypadło dla Krzysztofa Sindrewicza, który zwyciężył w sek. B z wagą 10.500, trzecia lokata przypadła dla Pawła Bucyka klub WKS POMOT Chojna drugie miejsce w sek. A i waga 13.000.

Kolejni zawodnicy klubu WKS POMOT plasowali się w czołówce klasyfikacji indywidualnej. Marcin Przybyła zakończył zawody na 4 miejscu i jednocześnie zdobył puchar za największą rybę, którą okazał leszcz o wadze ponad 2 kg. Mariusz Strzelczyk zajął 5 miejsce, Marek Wysokiński zakończył rywalizację na miejscu 7, natomiast Kamili Skiba zmagania ukończył na miejscu 13.

Zawody o puchar Komendanta SSR Pyrzyce były przetarciem przed Mistrzostwami Okręgu szczecińskiego drużyn pięcioosobowych kół i klubów, które odbędą się już w najbliższą niedzielę
20.08.2017 r. , właśnie na Odrze w miejscowości Ognica. To właśnie w najbliższy weekend 10 drużyn pięcioosobowych Okręgu PZW Szczecin, w tym drużyna

WKS POMOT Chojna z koła PZW ODRA, stanie do walki o zwycięstwo w drużynowych Mistrzostwach Okręgu PZW Szczecin.

Organizatorem imprezy jest Koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA.