Wolicki i Sobol na podium, kolejne sukcesy motocrossowców

Dziewięciu zawodników reprezentowało Chojnę podczas VIII rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, która odbyła się 10 września w Więcborku.

Na 3. miejscu Kamil Wolicki z KM Chojna (fot. dost.)
Niesamowitą formę prezentował Lubomir Sobol jadący w klasie MX 2C, po nieudanym starcie z powodu wywrotki pierwsze okrążenie rozpoczynał z ostatniego miejsca, po pięciu okrążeniach wyprzedził 29 przeciwników mijając metę jako trzeci, do drugiego miejsca zabrakło mu 0,8 sekundy.
W drugim wyścigu po wgranym starcie przyjechał na metę jako pierwszy z 6 sekundami przewagi nad kolejnym zawodnikiem, wygrywając zawody w swojej klasie.

Na najwyższym miejscu podium Lubomir Sobol z KM Chojna (fot. dost)
W klasie MX Quad Kamil Wolicki wygrywając z wieloma zawodnikami ścigającymi się z sukcesami w Mistrzostwach Polski w obydwu wyścigach przyjechał na 3. miejscu zajmując również 3 w klasyfikacji zawodów, można powiedzieć, że Kamil wygrał wszystko to co było do wygrania gdyż dwóch pierwszych zawodników jest poza zasięgiem krajowej konkurencji.

W tej samej klasie Jacek Woźniak zajął 6. miejsce w pierwszym wyścigu i 7. w drugim co dało jemu 7. miejsce w klasyfikacji zawodów. W klasie MX 85 Kacper Chrostowski zajął 2. miejsce w pierwszym i 10.  drugim wyścigu, zajmując 4. miejsce w zawodach, w klasyfikacji generalnej utrzymał 2. miejsce. W klasie MX 1C Chris Seiffert zajął 5. i 6. miejsce w kolejnych wyścigach kończąc zawody na 6. miejscu i zajmuje 3. miejsce po 8 rundach. W klasie MX Masters Marcin Kalinowski zajął 17. miejsce a Dawid Orzechowski 20. miejsce. W klasie MX Junior Jakub Łotowski zajął 21. miejsce i utrzymał 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. W klasie MX Open startujący po przerwie Bartłomiej Chrostowski zajął 12. miejsce.

Po 8 rundach KM Chojna zajmuje 6. miejsce i nadal jest najlepszym zespołem z Okręgu Szczecińskiego. Do zakończenia sezonu zostały jeszcze dwie rundy, kolejna już 24 września w Nowogardzie.