Reklama [góra]Kupno gotowego projektu domu - czy to się opłaca?


Każdy kto mieszka z rodzicami czy teściami, chce mieć swój własny kąt, gdzie będzie decydował o tym, jak on wygląda. Jednak nie każdy, ma taką możliwość. Największą przeszkodą są oczywiście pieniądze, a raczej ich brak. Dlatego, mnóstwo osób, aby własny dom postawić, musi wyjeżdżać za granicę, albo brać ogromny kredyt. Mimo wszystko, kiedy pieniądze już są, dają one możliwość, postawienia wymarzonego domu.

Zanim jednak staną mury, trzeba się pomęczyć co nie miara. Pierwszą kwestią są sprawy prawne. Kiedy masz już kupioną działkę, to nie możesz tak po prostu, postawić na niej budynku. Musisz w pierwszej kolejności uzyskać pozwolenie na budowę. Nie jest to trudna kwestia, ale wymaga odwiedzenia urzędu. Jest to jednak konieczny dokument. Jeśli zbudujesz dom bez pozwolenia, kiedy sprawa wyjdzie na jaw, trzeba będzie budynek zburzyć i zapłacić karę, a to nie bardzo się opłaca. Konieczny będzie również projekt budynku.

Indywidualny projekt domu

Aby postawić budynek, musisz mieć projekt wykonany przez architekta. Musi być on również zatwierdzony i kilka razy sprawdzony. Wynika to jednak, nie z złośliwości ustawodawców, ale z dbałości o bezpieczeństwo. Projekt, który pisany jest na przysłowiowym kolanie, może się okazać katastrofą nie tylko budowlaną, ale także skończyć się zawaleniem budynku. Dlatego po projekt należy udać się do specjalisty lub kupić gotowy.

Ci, którzy chcą mieć wyjątkowe domy, decydują się na stworzenie indywidualnego projektu domu u architekta. Z pewnością znajdziesz taką osobę w swoich okolicach. Jeśli nie, zawsze możesz szukać przez Internet. Indywidualny projekt jest o tyle dobry, że to ty decydujesz jakiej wielkości są poszczególne pomieszczenia, jak są one ułożone ora jaki dom ma kształt, ile okien itp. jest to doskonałe wyjście dla tych, którzy posiadają dobra wyobraźnię i zmysł twórcy. Trzeba jednak liczyć się z tym, że taki projekt jest droższy, niż gotowe projekty domów. Wynika to z faktu, że architekt musi tworzyć cały projekt od podstaw i skupiać się na wyznaczonych przez ciebie wskazówkach, a do tego brać pod uwagę wszelkie kwestie związane z nośnością ścian oraz ich wytrzymałością.
Kupno projektu gotowego

W większości przypadków, kupowane są gotowe projekty domów. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie czas, w jakim dom ma powstać. Kupno projektu ogranicza się bowiem, do znalezienia tego odpowiedniego. Nie grzebać kilkanaście razy konsultować się z architektem czy myśleć, jaki kształt ma mieć salon. Wszystko jest już bowiem gotowe i zaplanowane wcześniej. Bardzo praktyczne jest również to, że można zobaczyć już gotowe domy, niekiedy bowiem pracownie, same polecają obejrzenie wykonanego projektu i skontaktowanie się z klientem.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.