Reklama [góra]

Leczy pijawkami i larwami, medycyna naturalna dostępna również w Chojnie


Od końca zeszłego roku działa w Chojnie Gabinet Terapii Naturalnych Hirudomedicus. Otworzył go i prowadzi mgr Wiktor Migacz, z wykształcenia biolog.

Terapie naturalne przeżywają ostatnimi czasy prawdziwy renesans, są szczególnie popularne w południowej części kraju. Szukając sposobów na poprawienie stanu zdrowia i likwidacji różnych dolegliwości ludzie coraz częściej zwracają się w stronę metod naturalnych. W pewnych przypadkach potrafią one być znacznie skuteczniejsze niż konwencjonalne leczenie, a przy tym bezpieczniejsze dla pacjenta.


Medycyna akademicka i naturalna nie wykluczają się, a nawet potrafią się dobrze dopełniać, jak np. chirurg używający pijawek aby przywrócić zablokowane przez zakrzepy krążenie w przyszytej części ciała. Znane są też przypadki, gdzie pijawki i larwy ratowały kończynę przeznaczoną do amputacji.W gabinecie Pana Wiktora możemy skorzystać z:

 • Hirudoterapii, czyli terapii pijawkami lekarskimi. Pijawki pomagają na wiele różnych dolegliwości, działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie, immunoregulująco, regulują ciśnienie krwi, dzięki lekkiemu działaniu euforyzującemu poprawiają samopoczucie. Żylaki, bóle zwyrodnieniowe, zapalenie zatok, nadciśnienie to tylko kilka schorzeń, gdzie pijawki dają dobre efekty.
 • Hirudomaseczki, czyli maseczki z krwi pobranej przez pijawkę pomieszanej z jej śliną. Rewelacyjnie działa na skórę, głęboko odżywia i nawilża, działa ściągająco.
 • Larwoterapii, czyli oczyszczania ran różnego pochodzenia z obecną martwicą za pomocą specjalnych, sterylnych larw.
 • Zabiegu ślimakowego, czyli delikatnego masażu skóry z wykorzystaniem śluzu ślimaka L. fulica i kremu ze śluzem ślimaka H. aspersa. Zabieg nawilża i odżywia skórę, przyśpiesza złuszczanie martwego naskórka, działa regenerująco i przeciwzapalnie.
 • Świecowania uszu. Zabieg wzmaga proces samooczyszczania kanału słuchowego, ziołowe olejki eteryczne z wosku przedostają się do ucha działając przeciwzapalnie i rozgrzewająco.
 • Masaż bańką chińską. Masaż gumową bańką bezogniową, relaksuje zmęczone mięśnie, wymusza intensywniejszy przepływ krwi i limfy, pomaga walczyć z cellulitem i ujędrnia skórę.
 • Termoterapii lampą IR, czyli wygrzewanie za pomocą lampy emitującej widmo podczerwone. Termoterapia łagodzi ból, poprawia krążenie w obrębie wygrzewanej tkanki, przyśpiesza regenerację po urazach.
 • Fototerapia lampą BIOPTRON. Ma bardzo wiele zastosowań, łagodzi ból, wygasza stany zapalne, przyśpiesza regenerację i procesy samoleczenia.
 • Fototerapia przeciwdepresyjna, czyli naświetlanie specjalnie dobranym światłem, które likwiduje uczucie senności, zmęczenia, dodaje sił witalnych. Szczególnie skuteczna w terapii sezonowych zaburzeń afektywnych.
 • Peelingu kawitacyjnego, czyli oczyszczania skóry za pomocą drgającej z ultradźwiękową częstotliwością szpatułki.
 • Sonoforezy, czyli masażu skóry głowicą ultradźwiękową. 
Hirudomedicus mieści się przy ulicy Klasztornej 21, lokal nr 4 na I piętrze. Wejście do budynku jest za apteką, od strony kościoła. Gabinet jest czynny od 09:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku (w określonych sytuacjach również w sobotę). Zapisy na konsultacje i zabiegi pod numerem: 783 469 901. Gabinet Terapii Naturalnych Hirudomedicus można również znaleźć na facebooku.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.