Reklama [góra]

Młodzi programiści [foto]


W ubiegłym tygodni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nawodnej oraz Grzybnie wzięli udział w nietypowym przedsięwzięciu. W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie z obu szkół podjęli rywalizację w programowaniu na czas. 

Każda ze szkół wystawiła po dwie drużyny, które miały za zadanie napisać kody do dwudziestu prostych programów. Wyniki rywalizacji były na bieżąco wyświetlane na tablicach multimedialnych w obu szkołach jednocześnie. Uczniowie przygotowując się do współzawodnictwa, uczestniczyli w zdalnym kursie programowania zamieszczonym na platformie code.org, realizowanym na zajęciach informatyki.

Celem współzawodnictwa nie było wyłonienie zwycięscy, ale przede wszystkim po przez zabawę i łatwe do zrozumienia narzędzia, wprowadzić uczniów w podstawy programowania, gdyż zagadnienia nauki programowania, stają się z roku na rok coraz istotniejsze w procesie edukacji dzieci ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne oraz przyczyniają się w znacznym stopniu do rozwijania umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Kolejnym celem konkursu, było pokazanie nowych możliwości zdalnego współzawodnictwa pomiędzy szkołami, jakie dają platformy edukacyjne.

Całą impreza była częścią projektu „Code Week Polska”, nad którą honorowy patronat objęło Ministerstwo Cyfryzacji, a partnerem jest firma Microsoft.

Obydwie szkoły oraz uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Kodowania. Opiekunami oraz organizatorami całej imprezy byli w SP Nawodna – Agnieszka Bekierska, natomiast w SP Grzybno - Paweł Maj.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.