Reklama [góra]

Zapachniało afrykańską Afryką i dalekim Kaukazem - spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Trzcińsku Zdroju [foto]W poniedziałkowy wieczór 16 października w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcińsku Zdroju odbyło się spotkanie ze znanym prozaikiem, dziennikarzem, korespondentem Gazety Wyborczej, podróżnikiem - Wojciechem Jagielskim. 


Spotkanie zgromadziło liczną publiczność. Dziennikarz, autor doskonałych książek o współczesnych problemach Afryki i Kaukazu odpowiadał na pytania zgromadzonych. Pierwsze dotyczyło wpływu literatury króla polskiego reportażu Ryszarda Kapuścińskiego na rozbudzenie podróżniczych pasji gościa. Publiczność była zainteresowana emocjami człowieka, który jest świadkiem wydarzeń ekstremalnych. Podróżnik stwierdził, że wiele osób przytłacza stres i nie wytrzymuje napięcia psychicznego, jednak on nie jest podatny na negatywne oddziaływanie konfliktów, wojen i potrafi oddzielić życie prywatne od zawodowego. 


Kolejny zakres zainteresowań słuchaczy był związany z zagrożeniami i nietypowymi sytuacjami, z jakimi stykają się ludzie jego zawodu. Czy można liczyć wówczas na pomoc placówek konsularnych i czy ma znaczenie kraj pochodzenia. Podróżnik odpowiedział, przytaczając przypadki z własnego doświadczenia i podkreślił, że pochodzenie dziennikarza nie jest bez znaczenia. Słuchacz obeznany z książkami gościa zainteresował się losem kolejnych publikacji i częstotliwością pojawiania się ich na wydawniczym rynku. Ciekawym stwierdzeniem może być uwaga autora, dotycząca predyspozycji przyszłych dziennikarzy. Stwierdził, że w warsztacie dziennikarskim wykształcenie nie jest najistotniejsze lecz pasja i znajomość języków obcych, umiejętność odczytywania intencji i nastrojów innych ludzi.Podziękowania należą się pani dyrektor Biblioteki w Trzcińsku Zdroju - Reginy Brzezińskiej, która z dużym zaangażowaniem dążyła do zorganizowania spotkania z tak wyjątkowym gościem.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.