Reklama [góra]

Pożar w szkole! Spokojnie, to tylko ćwiczeniaUczniowie podczas lekcji usłyszeli trzy dzwonki, które nie zwiastowały jednak przerwy, to alarm i sygnał do ewakuacji. 

W Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku odbył się próbny alarm przeciw pożarowy. Celem ewakuacji było sprawdzenie stopnia przygotowania ewakuacji i działań w sytuacji zagrożenia.

Ewakuacja polegała na natychmiastowym opuszczeniu przez uczniów, nauczycieli i innych pracowników budynku szkolnego, w którym wybuchł pożar, w miejsce bezpieczne. 

Miejscem zbiórki wszystkich ewakuowanych osób było boisko szkolne. Pani Dyrektor szkoły przyjęła meldunki od nauczycieli o ilości osób ewakuowanych, następnie złożyła meldunek dowódcy straży pożarnej. Strażacy ugasili pożar w pomieszczeniu kuchennym i natychmiast rozpoczęli akcje przeszukiwania budynku, gdyż otrzymali informację, że w środku budynku znajduje się dwóch uczniów. 

W ramach próbnej akcji ewakuacji szkoły uczniowie mieli okazję obserwować jak strażacy udzielają pierwszej pomocy poszkodowanym. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piasku, nauczyciele i uczniowie dziękują Komendantowi Łukaszowi Kalarus z OSP Cedynia, Komendantowi OSP Piasek i OSP Osinów Dolny za sprawne przeprowadzenie ćwiczenia.

Źródło/fot.: UM Cedynia

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.