Reklama [góra]

Sara Kierul może zagrać na Mistrzostwach Europy, reprezentacja Polski bliska awansu


Pochodząca z Chojna Sara Kierul ma dużą szansę na grę podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet, które odbędą się w przyszłym roku na Litwie. 

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 przeszła jak burza pierwszą fazę eliminacji, które w połowie października odbywały się się w województwie kujawsko-pomorskim. Kadra prowadzona przez trener Ninę Patalon kolejno wygrała z Ukrainą 3:1, Wyspami Owczymi 5:0 oraz w ostatnim meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie pokonała wyżej notowane Szwajcarki 2:1. Awans do dalszych gier oprócz Polek wywalczyła z naszej grupy także Szwajcaria.

W listopadzie odbędzie się losowanie grup Elite Round, czyli ostatniej fazy eliminacji przed mistrzostwami Europy. Polki będą walczyć o awans w grupie z trzema innymi drużynami. Turniej finałowy odbędzie się na Litwie w maju 2018 roku.

Ostatni raz reprezentacja Polski do lat 17 awansowała do finałów Euro pięć lat temu. Na sukces reprezentacji duży wpływ będzie miała forma Sary, która jest bramkarką, na co dzień gra w AZS Wrocław. 

Źródło: tylkokobiecyfutbol.pl / pzpn.pl / foto.: kobiecapilka.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.