Reklama [góra]

Karta dla Polski w szkole podstawowej w Godkowie


W dniu 10 listopada 2017r. cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Godkowie wzięła udział w uroczystym apelu przygotowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

Uczniowie kl.0 -3 postanowili uczcić Święto Odzyskania Niepodległości. Do tego uroczystego dnia przygotowywali się poprzez naukę wierszy, pieśni patriotycznych. Obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej "Polak Mały". Na portalu edukacyjnym "Muzeum Józefa Piłsudskiego" słuchały opowieści mieszkańców spod 11, gdzie w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny , jak również rozwiązywały quizy o Polsce. 


Dzieci wykazały się ogromnymi umiejętnościami i zdały „egzamin” wiedzy o naszej ojczyźnie. Włączyły się również w projekt e-Twinning „Kartka dla Polski”, gdzie tworzyły kartki z życzeniami dla Polski a uczniowie kl.0 -1 wykonali kartki rysunkowe oraz prace plastyczne. Zwieńczeniem działań był montaż słowno – muzyczny, który obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze . Nie zabrakło również rogali marcińskich tego dnia, za które serdecznie dziękujemy pani Aldonie Radziusz. 


Celem tych wszystkich działań było zainteresowanie uczniów historią Polski , kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznania i poszanowania symboli narodowych naszego kraju. 

Krystyna Stranc


 Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.