Reklama [góra]

Kupuj euro przez Internet i wypłacaj w gotówce. Pieniądze odbierzesz w oddziale PKO BP


Pomimo ogromnej popularności wymiany waluty przez Internet, wciąż dla części osób istotną barierę stanowił dotychczas brak możliwości wypłaty pieniędzy bez posiadania konta walutowego. Na szczęście ograniczenie to przestaje istnieć. Wszystko dzięki nowej propozycji Walutomatu – największej giełdy wymiany walut online. Można już wypłacać pieniądze w gotówce, bezpośrednio w jednej z niespełna 1000 placówek banku PKO BP. To doskonała wiadomość zwłaszcza dla turystów spędzających urlop w niewielkich miejscowościach na terenie UE. Nie zawsze mają oni przecież możliwość płacenia kartą na miejscu.

Na czym polega wymiana walut w Walutomacie?

Aby skorzystać z oferty, należy wcześniej założyć konto na stronie internetowej giełdy walutowej Walutomat.pl. Trzeba będzie wskazać przy rejestracji takie same dane, jakie podaliśmy przy otwarciu rachunku złotówkowego, z którego zamierzamy przelać pieniądze w celu zakupu euro. Kiedy pieniądze znajdą się w naszym wirtualnym portfelu, wówczas może dojść do zawarcia transakcji z innym użytkownikiem giełdy. W tym przypadku pośrednik nie narzuca jakichkolwiek kursów. To jedynie od samych uczestników platformy zależy, jaką ofertę są w stanie zaakceptować. Serwis nie zarabia na spreadzie, a jedynie na małej prowizji do 0,2%. Oszczędzamy nawet 8% w porównaniu do różnic kursowych w bankach i kantorach tradycyjnych.

Wypłaty waluty jeszcze nigdy nie były tak szybkie i wygodne

Dotychczas chcąc wypłacać obcą walutę zakupioną online, musieliśmy posiadać konto walutowe w banku. Nieraz wiązało się to z dodatkowymi kosztami. Samo założenie rachunku pochłaniało również dodatkowy czas. A przecież i tak zwykle w pośpiechu pakujemy się przed wyjazdem i załatwiamy wszystkie formalności na ostatnią chwilę. Wypłata gotówki w oddziale największego banku detalicznego w Polsce – PKO BP pozwala nam oszczędzić nerwy, czas oraz pieniądze. Gotówkę możemy odebrać już po 2 godzinach od momentu złożenia dyspozycji.

Co jest potrzebne w celu zrealizowania dyspozycji?

Zanim odbierzemy euro w placówce banku, wcześniej będziemy musieli wskazać taką opcję wypłaty po zalogowaniu na platformie Walutomat. Listę placówek obsługujących masowe płatności w euro można znaleźć na stronie https://www.walutomat.pl/landing/gotowka. Następnie dzwonimy do wybranego oddziału, aby upewnić się, czy znajduje się w nim wystarczająca ilość waluty europejskiej. Jeżeli tak, wówczas potrzebny będzie jeszcze dowód tożsamości z numerem PESEL i możemy już udać się do placówki PKO Banku Polskiego. Wartość wypłaty musi się mieścić w przedziale 50-2000 euro i stanowić wielokrotność minimalnej kwoty.

Ile kosztuje wypłata euro w gotówce?

Bez względu na to ile wypłacamy, płacimy dodatkową prowizję w wysokości 2,5 euro. Warto przy tym wiedzieć, że do końca roku 2017 jesteśmy zwolnieni z jej ponoszenia. Jednak nawet wspomniane 2,5 euro to niewiele, zważywszy na możliwość wypłaty pieniędzy w tak krótkim czasie. Pamiętajmy, że zyskujemy już wcześniej na kursach wymiany w Walutomacie – około 200 zł przy zakupie każdego 1000 euro. W bankach i kantorach tradycyjnych jest drożej nawet o 8%.

Podsumowanie

Warto więc uniknąć przedwyjazdowego pośpiechu i udać się po walutę do oddziału PKO BP, zlokalizowanego w Twojej miejscowości zamieszkania. Nowa usługa serwisu Walutomat.pl jest po prostu skazana na sukces.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.