Reklama [góra]

Aktywista pobity na polowaniu? Na innym dzik zaatakował myśliwego


Aktywiści po raz kolejny próbowali zablokować polowanie w okolicach Myśliborza. W miejscowości Dolsk doszło do szarpaniny pomiędzy myśliwym a jednym z aktywistów. 

Do zdarzenia doszło w sobotę 16 grudnia. Aktywiści ze Szczecina i Poznania próbowali zakłócić polowanie myśliwych z Koła Łowieckiego "Dzik", niektórzy z nich byli przebrani w czapki św. Mikołaja i próbowali wręczyć myśliwym rózgi.

Aktywistą towarzyszyła ekipa telewizji TVN24

(...) aktywiści pojechali za traktorem z myśliwymi, aby zrobić kolejną blokadę. Dwie osoby ze Szczecina szły tuż obok pojazdu, zaś trzech aktywistów z Poznania pojechało rowerami. Jeden z nich oddalił się goniąc traktor. - Poinformował nas, że został pobity przez myśliwych, ukradziono mu telefon oraz kamerę, przebito opony w rowerze. Na miejsce wezwaliśmy karetkę i policję (...) [źródło: tvn24]

Jak informuje rzecznik myśliborskiej policji st. asp. Jacek Poleszczuk - jedna z osób została powalona na ziemie, skończyło się na otarciu naskórka. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili czynności. Polowanie było legalne. 

- Rano aktywiści utrudniali rozpoczęcie polowania, dlatego prowadzący polowanie wezwał policję. Jedna z aktywistek wskazała, że myśliwi są pod wpływem alkoholu. Policja zbadała alkomatem i nie wskazała aby którykolwiek z myśliwych był pijany. Po tym jak policja odjechała, aktywiście chodzili na linii strzału, co zagraża bezpośrednio życiu i zdrowi ludzi. Funkcjonariusze ponownie zostali wezwani. Prowadzący polowanie twierdzi, że w żadnej z tych sytuacji nie doszło do pobicia ani bezpośredniego kontaktu z aktywistami - wyjaśniała w telewizji TVN24 Diana Piotrowska, rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego.

Miesiąc temu, również w tej samej okolicy, aktywiści z inicjatywy na rzecz zwierząt BASTA próbowali przeszkodzić w polowaniu


Dzik zaatakował myśliwego

To nie jest udany weekend dla myśliwych. Jak podaje Radio Szczecin na innym polowaniu w okolicach miejscowości Dolice dzik zaatakował myśliwego.

Mężczyzna z urazem kończyny dolnej i brzucha został śmigłowcem przetransportowany do szpitala w Zdunowie. 

fot./video: facebook.com - profil BASTA

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.