Reklama [góra]

Niedziela bez handlu - bazar w Osinowie Dolnym będzie otwarty


Zarządca przygranicznego targowiska w Osinowie Dolnym (gmina Cedynia) poinformowała swoich najemców, że Ci będą mogli otworzyć swoje biznesy w niedzielę pomimo wprowadzenia przepisów ograniczających handel w ten dzień. 

- W związku z dużą ilością zapytań i niepewności z Waszej strony co do możliwości prowadzenia handlu w niedzielę oraz przepisów wprowadzonych nową ustawa informujemy, iż nasz "Rolno - Spożywczy rynek hurtowy Polenmarkt Hohenwutzen" korzysta z wyłączenia określonego w ustawie w artykuł 6 podpunkt 30 który mówi o tym, że "na terenie rolno - spożywczych rynków hurtowych prowadzonych przez spółki prawa handlowego w których przeważająca działalnośc polega na wynajmie iż zarządzanie nieruchomościami na użytek handlu hurtowego z artykułami rolno - spożywczymi" zakaz ograniczenia w handlu oraz wykonania czynności  związanych z handlem w niedzielę i święta nie obowiązuje - czytamy w piśmie, które otrzymali w piątek 9 marca najemcy stoisk na przygranicznym targowisku.

W najbliższą niedzielę, 11 marca sklepy będą zamknięte, to efekt rządowej ustawy. W artykule Zakaz handlu w niedzielę - sprawdź w jakich dniach nie zrobisz zakupów publikowaliśmy kalendarz z dniami wolnymi od handlu w 2018 roku.

Funkcjonować ma również targowisko gminne w Osinowie Dolnym, oprócz restauracji i stacji paliw handel w niedzielę mogą prowadzić prywatni przedsiębiorcy, którzy sami "staną za ladą".

fot. ilustracyjne/archiwum

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.