Reklama [góra]

Rekord WOŚPu i poważne zmiany na Woodstocku


Dzisiejszy dzień to nie tylko święto kobiet. To również dzień, w którym poznaliśmy oficjalny wynik 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia w 1993 roku. Tematem finału były choroby serca najmłodszych pacjentów. Zebrana wówczas kwota to 1 535 440, 68 USD. Podczas tego wydarzenia, wolontariusze nie posiadali identyfikatorów czy też tekturowych puszek. Ludzie zbierali pieniądze nawet do czarnych worków na śmieci.

Niebywały wynik
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa nie tylko w Polsce ale i na świecie. Dzięki naszym czytelnikom mogliśmy przenieść się do Kamienia Pomorskiego, Warszawy a nawet i Bergen. Wystarczy kliknąć tu aby przenieść się do podsumowania tegorocznego finału w naszym regionie podczas którego graliśmy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Minęło już dwa miesiące od wielkiego finału. W środę, 8 marca, Jurek Owsiak na konferencji prasowej podał oficjalny wynik, jaki udało się uzbierać w czasie 26. Finału.


Ten rekordowy wynik to nasze wspólne dzieło. Bądźmy z tego dumni. - czytamy na stronie społecznościowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Co dalej z Przystankiem Woodstock?
Z powodów prawnych, powodów które wyczerpały już limit przyjaźni i miłości Michaela Langa, twórcy amerykańskiego Woodstocku wobec nas, musimy zmienić nazwę festiwalu - powiedział Jurek Owsiak na dzisiejszej konferencji. Zatem, 24 edycja tego festiwalu będzie nazywać się "PolAndRock Festival”

Skąd taka zmiana? Organizatorzy prostują - Korzystaliśmy przez 23 lata z nazwy Woodstock dzięki ogromnej życzliwości organizatorów pamiętnego Woodstocku w 1969 roku. Była to impreza niekomercyjna, której wartości podzielamy. Obecnie marka ta jest komercyjna - przedstawiono nam nowe zasady korzystania z nazwy Woodstock. Chcemy jednak, żeby Najpiękniejszy Festiwal Świata został imprezą niekomercyjną, jak najbardziej bliską Wam, dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę i nową nazwę. Jest to nazwa obecna z nami od wielu lat, wiele z Was może ją pamiętać. 

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Na dużej scenie zaprezentują się takie gwiazdy jak: Goo Goo Dolls, Lao Che czy też Arch Enemy.

Czytaj również: Mają szansę zagrać na tegorocznym przystanku Woodstock!

Najpiękniejszy Festiwal Świata już 2, 3 i 4 sierpnia. Jego 24 edycja nazywać się będzie "PolAndRock Festival”. Skąd zmiana? Korzystaliśmy przez 23 lata z nazwy Woodstock dzięki ogromnej życzliwości organizatorów pamiętnego Woodstocku w 1969 roku. Była to impreza niekomercyjna, której wartości podzielamy. Obecnie marka ta jest komercyjna - przedstawiono nam nowe zasady korzystania z nazwy Woodstock. Chcemy jednak, żeby Najpiękniejszy Festiwal Świata został imprezą niekomercyjną, jak najbardziej bliską Wam, dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę i nową nazwę. Jest to nazwa obecna z nami od wielu lat, wiele z Was może ją pamiętać. Nie mamy do nikogo pretensji - bardzo doceniamy życzliwość Michaela Langa, jego przyjaźń i to, że przez tyle lat dzielił się z nami tym osiągnięciem jakim było stworzenie marki oryginalnego Woodstocku. Przybywajcie do nas w sierpniu i pokażcie, że mimo nowej nazwy, publiczność jest niezmiennie cudowna!❤️ 📸 @fotografmichon . . #fun #peace #music #musicfestival #festival #livemusic #festiwal #festive #love #freedom #friends #people #poland #peaceandlove #concert #instadaily #photooftheday #instagood #love #feelfree #volunteer #volunteerpl
Post udostępniony przez PolAndRock Festival (@polandrockfestival)

fot. facebook/wosp

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.