Reklama [góra]Wędkarzy „Rurzycy” trzcińskie (po)tyczki


To był wspaniały niedzielny poranek, 22 dnia kwietnia nad brzegiem jeziora miejskiego w Trzcińsku zebrali się członkowie – zawodnicy Koła Wędkarskiego PZW nr 7 „Rurzyca” w Chojnie aby rozpocząć sezon spławikowy.

Po przywitaniu przez przedstawicieli Zarządu Koła Rurzyca, poinformowaniu o zasadach bezpieczeństwa, zachowaniu nad wodą oraz zasadach regulaminowych szybciutko przystąpiono do losowania stanowisk.

Zawodnicy w pośpiechu rozeszli się na swoje miejsca przygotowując sprzęt i mieszając zanęty. Gdzieniegdzie słychać było salwy śmiechu poprzedzone opowiedzianym dowcipem lub anegdotą, a nikt tak nie zna kawałów i nie potrafi się śmiać z wędkarzy jak wędkarze właśnie. To tak jak z lekarzami, którzy znają na swój temat najlepsze dowcipy. 

W końcu sygnał do rozpoczęcia zawodów. Do wody rzucano „ciężką” zanętą, a chwilę później w jeziorze lądowały delikatne jak piórko spławiki z najróżniejszymi przynętami. Dominująca rybą była mała płoteczka, gdzieniegdzie trafiano nieduże krąpie i leszczyki. Brań było sporo i po zawodach każdy z zawodników mógł pochwalić się przed sędziami kilkukilogramową zdobyczą.

Po podliczeniu wyników okazało się, że pierwsze zawody, rozpoczynające sezon spławikowy w Kole Rurzyca należy uznać za udane.

Trzy pierwsze miejsca juniorów Koła Rurzyca:
III miejsce Adam Szymon - 1936

II miejsce Węclewski Robert - 1968

I miejsce Felsztyński Filip - 1984

Trzy pierwsze miejsca seniorów Koła Rurzyca
III miejsce Szajek Waldemar - 5666

II miejsce Najmowicz Tomasz - 6312

I miejsce Bocianowski Ryszard - 6414

Największa ryba Nalborska Urszula - 242

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.