Reklama [góra]

Wyprawa w warunkach ekstremalnych na obrzeże Jeziora Trzygłowskiego


Fundacja Droga Lotha już wkrótce, bo w piątek 27 kwietnia rozpoczynamy pierwszy projekt w tym roku: Outdoor - nauczanie przez działanie - finansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Trzcińsku-Zdroju. Plany są ambitne, a harmonogram napięty.

Działanie polega na organizacji wyprawy połączonej z nauką w warunkach plenerowych dla grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju. W tygodniu poprzedzającym wyprawę dzieci przygotowują określone tematy i materiały.

W dzień wyjazdu pakują swoje plecaki, namioty, śpiwory i prowiant na przyczepkę i po południu jadą na rowerach w dzikie pole na wyznaczone miejsce zbiórki. Tam rozbijają namioty, rozpalają ogniska, budują latryny, przygotowują i jedzą wspólną kolację. Wspólnie i w małych grupach rozwiązują i wypełniają różne zadania i dzielą się ich rezultatami z pozostałymi uczestnikami wyprawy.

Drugiego dnia od rana przygotowywane jest na ognisku wspólne śniadanie, dzieci dokańczają i podsumowują pracę rozpoczętą poprzedniego wieczora, spisują swoje wrażenia, opinie i uwagi na temat przeżytej przygody. Następnie wszyscy zbierają swoje rzeczy, składają namioty, sprzątają miejsce po obozowisku, aby nie zostawić po sobie śladów.

W ciągu następnego tygodnia dzieci wraz z nauczycielami omawiają zdobyte doświadczenia i przygotowują album pamiątkowy.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.