Reklama [góra]

Meteorolodzy ostrzegają: w naszym regionie będzie bardzo gorąco


Niestety nad naszym regionem od dłuższego czas nie pojawił się solidny deszcz. W zamian, mamy dużo słońca.

W dniu dzisiejszym, przewidywana temperatura to do 30/32 stopni Celsjusza. Wydano również ostrzeżenie pierwszego stopnia - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. - czytamy w komunikacie.

Temperatura minimalna w nocy od 14 do 17 stopni Celsjusza.

Termin obowiązywania ostrzeżenia od godz. 14:00 dnia 29.05.2018 do godz. 20:00 dnia 31.05.2018. Stopień zagrożenia 1 (w 3-stopniowej skali).

Co należy robić podczas upałów?

Przede wszystkim pić dużo wody (najlepiej niegazowanej) i unikać alkoholu i napojów z kofeiną - sprzyjają one odwodnieniu organizmu. Przebywając w domu, możemy zasłonić okna. Pamiętajmy również o nie pozostawianiu w aucie dzieci oraz zwierząt.Takie temperatury pozwalają nam również na "nabranie koloru" na ciele. Pamiętajmy jednak aby nie opalać się zbyt długo i używać odpowiednich kremów. Zalecane jest również (dla dzieci o osób starszych), gdy wychodzą z domu, zakrycie głowy.

Kiedy deszcze?

Opady deszcze (jak się okazuje wraz z burzą) przewidziane są na czwartek. Od piątku do niedzieli ponownie ma być słonecznie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.