Reklama [góra]

Arcybiskup Andrzej Dzięga w Myśliborzu [foto]W sobotę 23 czerwca w myśliborskiej Kolegiacie uroczyście zainaugurowano w Powiecie Myśliborskim obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Wprowadzenia do uroczystości dokonał ks. Prepozyt Jerzy Tobiasz. Wszystkich zgromadzonych w Kolegiacie powitał Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz Piotr Sobolewski, a w okolicznościowym wystąpieniu głos zabrała pani Danuta Patkowska – Starosta Myśliborski.

To był historyczny dzień dla wszystkich Myśliborzan. Zostanie on zapisany na kartach historii miasta jako dzień, w którym dokonano konsekracji dzwonów, które zawisną na kolegiackiej wieży. Konsekracji czterech dzwonów dokonał Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga. Dwa z nich powróciły do Kolegiaty po renowacji, natomiast dwa to nowe dzwony. 

Jeden to wotum wdzięczności dla Matki Boskiej Miłosierdzia Królowej Polskiej w 100-lecie odzyskania niepodległości, natomiast drugi to dar dla bł. ks. Michała Sopoćki w oczekiwaniu na ogłoszenie go Patronem Miasta.

Uroczystości połączone były z mszą odpustową ku czci patrona parafii – św. Jana Chrzciciela, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga.

Całość uroczystości uświetniły i podniosły jej rangę liczne poczty sztandarowe wystawione przez szkoły oraz instytucje. 

Wszystkie cztery dzwony są obecnie prezentowane we wnętrzu świątyni. Po mszy każdy miał możliwość spróbować wprawić je w ruch i wydobyć z nich dźwięki.

mysliborz.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.