Reklama [góra]

Chciał zabić za... 50 zł. Podejrzany o zabójstwo przebywa w areszcie


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie wniosek o zastosowanie na okres trzech miesięcy tymczasowego aresztowania wobec Macieja A., podejrzanego m. in. o usiłowanie dnia 5 czerwca 2018 r. w Chojnie na ul. Jagiellońskiej zabójstwa pokrzywdzonego mężczyzny poprzez zadanie ciosów nożem w brzuch oraz w czoło.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Gryfinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 5 czerwca na terenie Chojny podejrzany Maciej A. przy użyciu noża zaatakował znanego sobie mężczyznę, domagając się od niego zwrotu długu w kwocie 50 zł. Następnie zadał pokrzywdzonemu ciosy w brzuch oraz w czoło, powodując u niego rany kłute brzucha oraz ranę ciętą łuku brwiowego, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Ustalono, że sprawca już wcześniej domagał się od pokrzywdzonego zwrotu długu, grożąc mu pozbawieniem życia, jeśli ten nie odda pieniędzy.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji sprawca został zatrzymany. Następnie, w oparciu o zgromadzone dowody, prokurator wygłosił podejrzanemu zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa pokrzywdzonego mężczyzny oraz zmuszania go do zwrotu wierzytelności. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Po przedstawieniu zarzutów prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

O tym zdarzeniu napisaliśmy jako pierwsi w artykule Próba zabójstwa w Chojnie – atak nożownika w centrum miasta. Policja ani prokuratura nie skomentowały zdarzenia, ale informację podchwyciły inne media, często pomijając podanie źródła. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.