Reklama [góra]

Dobiega końca projekt Erasmus+ „Natura jest naszą siłą”


Dobiega końca projekt Erasmus+ „Natura jest naszą siłą”, finansowany z funduszy europejskich, zaś realizowany najpierw w Gimnazjum, a teraz w SP 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie od września 2015 r. 

Praca w projekcie została zaplanowana na 3 lata, które minęły jak jeden dzień. Głównym koordynatorem projektu jest Francja, a partnerami Grenlandia i Polska. To jeden z nielicznych projektów realizowanych w Polsce, którego partnerem jest Grenlandia, przez co zyskał on wiele na atrakcyjności.

W maju bieżącego roku odbyło się dziewiąte, ostatnie międzynarodowe spotkanie projektowe we Francji. Uczestniczyło w nim 19 przedstawicieli naszej szkoły. Czas pobytu w Granville wypełniony był zajęciami lekcyjnymi oraz zajęciami w terenie, a także nagrywaniem piosenki projektowej, którą zaplanowano jako ostatni rezultat projektu (szczegółowy opis podróży i pobytu we Francji znajduje się na stronie internetowej szkoły oraz na blogu projektowym).


Nagrana piosenka została umieszczona w internecie (kliknij tu). Zachęcamy do posłuchania, obejrzenia i polubienia.

Podczas trwania projektu miało miejsce 9 międzynarodowych spotkań (3 w Chojnie, 3 w Granville, 3 w Saattut). W sześciu zagranicznych podróżach wzięło udział łącznie 46 chojeńskich gimnazjalistów i 18 nauczycieli. Chojnę odwiedziło łącznie 45 uczniów i 15 nauczycieli.

Oprócz trwałych rezultatów projektu, takich jak np. prezentacje multimedialne, czterojęzyczne tablice i broszury na temat ekologii czy piosenka projektowa, pozostaje mnóstwo innych efektów współpracy, które trudno jest opisać, ale pozostaną z nami na zawsze. To przyjaźnie, wspomnienia, smaki, widoki, wrażenia i doświadczenia.
  
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.