Reklama [góra]

Oznaczą ważne dla turystów miejsca na ścieżkach rowerowychW ramach realizacji budowy drogi rowerowej na odcinku Gryfino  Trzcińsko umieszczone zostaną znaki informacyjne o usługach i miejscach ważnych dla turystów, np. noclegi, sklep, serwis rowerowy, restauracje.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przygotował typologię znaków i ich lokalizację w oparciu o informacje z samorządów i prace inwentaryzacyjne związane z projektem tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim.


Aktualnie prowadzone są konsultacje społeczne z mieszkańcami, przedsiębiorcami oraz organizacjami pozarządowymi z powiatu gryfińskiego, które zainteresowały się rozwojem turystyki rowerowej na obszarze powiatu gryfińskiego.

–  Budowa trasy rowerowej od Gryfina do Trzcińska jest już na zaawansowanym poziomie i jej otwarcie nastąpi w sezonie letnim. Obecnie trwa proces jej oznakowania, który opiera się również na opiniach i konsultacjach z mieszkańcami, na czym mi szczególnie zależy, aby pozyskać informację o aktualnych elementach usług i miejsc ważnych dla turystów rowerowych  mówi Ewa Dudar, radna województwa.

– Zaplanowany schemat ma podnieść nie tylko standard trasy rowerowej R20 na odcinku Gryfino – Trzcińsko, gdyż będzie również odwoływał do atrakcji i usług. Trzeba jedynie zjechać z głównego przebiegu trasy. Ten prosty, zwięzły schemacik oraz oznakowanie bardzo ułatwią orientację rowerowym turystom. Punkty zostały umieszczone proporcjonalnie do odległości od trasy głównej. Jest też zaznaczony przybliżony profil wysokościowy trasy – dodaje Mariusz Sikora, Dyrektor Wydziału Urzędu Marszałkowskiego, koordynujący budowę dróg rowerowych w powiecie gryfińskim.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.