Reklama [góra]

Przewodnik po wyprzedażach, czyli jak kupować, by nie zwariować


Końcówka czerwca to gorący okres. Nie tylko z uwagi na panujące na dworze temperatury, ale przede wszystkim przez wyprzedaże. Właśnie wchodzimy w czas, gdy na sklepowych witrynach pojawiają się kuszące promocje. Jak z nich mądrze korzystać? 

Co oznacza wyprzedaż ekspozycji?

Na samym początku warto w ogóle powiedzieć, co to jest wyprzedaż ekspozycji. Ekspozycja to inaczej wystawa, witryna, czyli miejsce prezentowania towarów. Wyprzedaż ekspozycji najczęściej jest spotykana w elektromarketach. Oznacza ona, że sklep sprzedaje, z reguły po dużo niższej cenie, towar wystawowy, czyli taki, z którego możemy skorzystać, np. włączone telewizory, laptopy czy telefony. Z kolei w sieciówkach wyprzedaż ekspozycji to po prostu zwyczajna wyprzedaż. Na ekspozycji mamy cały dostępny towar, który możemy dotknąć i przymierzyć, dlatego możemy z całą pewnością powiedzieć, że sklep odzieżowy to jedna wielka ekspozycja. 

Jak działają wyprzedaże?

Wyprzedaże na stałe wpisały się w krajobraz polskich sklepów i galerii handlowych. Od momentu, gdy do naszego kraju zaczęły przybywać zagraniczne marki, wyprzedaże stały się równie popularne. Jak więc one działają? Z pewnością dużo na ten temat mają do powiedzenia psychologowie, bowiem wyprzedaże działają na nasz mózg. Jednak nie tylko oni, bowiem za wszystkim stoi marketing, ale po kolei. Badania dowiodły, że proces kupowania ma podłoże w naszej pamięci i opinii na temat marki. Im lepiej daną markę kojarzymy, tym chętniej skorzystamy z jej oferty. Mimo to zdecydowanie ważniejszą rolę odgrywają tutaj marketing i rozmaite techniki wpływu. Najpowszechniej używaną jest oczywiście ta związana z ceną. Podczas wyprzedaży z każdej strony jesteśmy bombardowane informacjami w stylu: -50% ceny na cały asortyment, -40% na wszystkie spódnice, bielizna za pół ceny, itp. Wtedy w naszej głowie pojawia się myśl, że w sumie warto właśnie teraz kupić to, co potrzebujemy. Jednak wyprzedaże mają sprawić również, że kupimy to, czego nie potrzebujemy, tylko z powodu niższej ceny. 

Kiedy wyprzedaże letnie 2018?

Największe wyprzedaże odbywają się u progu lata oraz po świętach Bożego Narodzenia i Nowym Roku. Jako, że mamy czerwiec, nadchodzi właśnie czas letniej wyprzedaży. Kiedy możemy się ich spodziewać? W niektórych sklepach już trwają, w innych zaś dopiero się rozpoczną. W H&M rabaty do -50% czekają na nas od 19 czerwca, w Zarze zaś mają rozpocząć się dwa dni później. Tam z kolei możemy liczyć na promocje od -30% do -50%. I tylko polski Reserved nie określił, kiedy zaczyna wyprzedażowe szaleństwo, choć spekuluje się, że będzie ono trwało najwcześniej do 22 czerwca. 

Wyprzedaże – jak kupować?

Skoro w ciągu najbliższych dni każda galeria handlowa zamieni się w jeden wielki sklep z wyprzedażami, dobrze wiedzieć, jak kupować, by nie stracić całej wypłaty w kilka godzin. Absolutnie podstawową zasadą jest, by kupować z głową. Jesteś osobą dorosłą, więc powinieneś podejść do sprawy jak dorosły człowiek. Nie daj się porwać kuszącym ofertom, dlatego przygotuj sobie w domu listę rzeczy, które chcesz kupić. Na wyprzedażach z pewnością zaoszczędzisz, dlatego dokładnie zaplanuj, czego potrzebujesz lub ile pieniędzy masz zamiar wydać.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.