Reklama [góra]

Sportowa rywalizacja szkół i placówek specjalnych w Chojnie [foto]


Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy” z Chojny oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Chojny zorganizowali po raz drugi Grę Plenerową „Ja Też Potrafię”.

Celem gry było zachęcenie do aktywnego zdrowego wypoczynku, zapewnienie poczucia sukcesu oraz integracja osób z różnych środowisk. Spotkania odbyło się na „terenach zielonych” w pobliżu ŚDS Chojna. W grze wzięło udział 10 drużyn ze szkół i placówek „specjalnych” (ŚDS Chojna, ŚDS Gryfino, ŚDS Myślibórz, WTZ Goszków, DPS Moryń, SOSW Chojna, SOSW Police, SOSW Pyrzyce, SOSW nr 2 Szczecin, ZSS Nowe Czarnowo). Zabawa polegała na odszukaniu przez drużyny 10 stacji z różnymi zadaniami o charakterze zręcznościowym, manualnym, sportowym.

W tym roku drużyny musiały pokonać biegiem dystans 400 m, wykonać strój z surowców wtórnych, odgadnąć zagadki, rozwiązać krzyżówkę, pokonać tor przeszkód, ułożyć wyraz „LATO” z dużych bierek, ułożyć puzzle, trafić do celu. Były także konkurencja z unihokejem oraz z chustą animacyjną. Zwycięzcą gry została drużyna, która jako pierwsza wykonała wszystkie zadania i dotarła do mety.

Tym razem I miejsce zdobyła drużyna z ŚDS Chojna, na II znalazł się SOSW Pyrzyce, natomiast na III – ŚDS Myślibórz. Każda z drużyn za udział w grze otrzymała dyplom, nagrodę oraz słodki upominek. Gośćmi specjalnymi zabawy byli Dyrektor PCPR w Gryfinie Bożena Stawiarska, Sekretarz Powiatu Gryfińskiego Barbara Rawecka i Burmistrz Gminy Chojna Adam Fedorowicz.

Po sportowej rywalizacji wszyscy mogliśmy skosztować pysznej grochówki, kiełbasek z grilla oraz domowych ciast.

Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą taneczną. Gra „Ja też potrafię” została zrealizowana ze środków pozyskanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, opiekunom, pomocnikom i uczestnikom spotkania.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.